Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Nowy program pomoże w zwalczaniu plagiatów

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_835e736bc71449859.jpg
Nowy program pomoże w zwalczaniu plagiatów
Każdy, kto zdobył licencjat lub tytuł magistra, musiał przejść przez procedurę antyplagiatową - czasami zupełnie bezbolesną, jednak równie często przyprawiającą o ból głowy tuż przed końcem studiów. Wkrótce procedura może być o wiele szybsza i skuteczniejsza.

Walka z plagiatami na polskich uczelniach przybiera na sile. Podczas posiedzenia prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich w Warszawie. Rektorzy chcą zwalczać plagiaty nie tylko wśród studentów, ale też wśród pracowników naukowych uczelni. Zwrócili się również do ministerstwa nauki o wsparcie dla projektu, który ułatwi walkę z plagiatami.

Nową bronią do tej walki ma być specjalny program do kodowania prac, który powstaje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzieło naukowców z działającego prze UAM Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji pozwoli na dokładniejszą kontrolę prac naukowych bez naruszania praw własności intelektualnej.

Dodatkowym elementem systemu będzie powstająca ogólnopolska baza danych obrazów prac naukowych. Cały projekt jest już prawie gotowy, jednak jeszcze nie wiadomo kiedy ruszy - obecnie przygotowywana jest wycena kosztów wdrożenia tego systemu. Wsparcia finansowego miałoby użyczyć m.in. ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego.

Czy nowy program będzie skuteczniejszy i bardziej przydatny od dotychczas stosowanych rozwiązań - tego nie sposób teraz określić.
2012-10-22 ,