Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Nowoczesne praktyki na Uniwersytecie Śląskim

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_278fae9a879659559.jpg
Nowoczesne praktyki na Uniwersytecie Śląskim
Studenci Uniwersytetu Śląskiego mogą się poczuć na prawdę wyjątkowo - dzięki nawiązaniu współpracy z firmą IBM będą mogli uczestniczyć w wirtualnych praktykach. Skorzystają na tym w szczególności studenci informatyki, którzy będą mieć dostęp do najnowszego oprogramowania.

Internetowa forma praktyk to w Polsce nowość. Dzięki temu studenci będą mieli szansę uczestniczyć w praktykach z każdego miejsca z dostępem do internetu, w jakim się znajdą. Porozumienie przewiduje wprowadzenie do zajęć aktualnych materiałów edukacyjnych oraz najnowszego oprogramowania.

Pracownicy IBM ze studentami spotkają się tylko kilka razy - ponieważ większość pracy będzie wykonywana przez internet, za pośrednictwem technologii Cloud Computing. Ta coraz częściej wykorzystywana technologia pozwala na wykonywanie nawet zaawansowanych technologicznie procesów przy wykorzystaniu zwykłego komputera. Studenci nie będą więc musieli nic inwestować we własny sprzęt.

Podpisana pomiędzy IBM a UŚ umowa zapewni uczelni dostęp do oprogramowania wykorzystywanego przez firmę do tworzenia założeń budowy modelu tzw. inteligentnego miasta. Polega to na tworzeniu rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie miejską infrastrukturą, np. systemem sygnalizacji świetlnej czy też miejskiego monitoringu.

Jak zapowiedział dyrektor Regionalnego Oddziału Handlowego IBM Polska w Katowicach, Romuald Gacka, umowa podpisana z UŚ to nie ostatnie działanie mające na celu współpracę pomiędzy firmą a lokalnymi uczelniami. W przyszłości, podobne umowy mają zostać podpisane z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Politechniką Śląską w Gliwicach.

Miejmy nadzieję, że inne firmy w całej Polsce będą naśladować IBM i będą równie ściśle współpracować z lokalnymi uczelniami.
2012-10-17 ,