Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Nowe kierunki studiów na UTP z Funduszy Norweskich

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb9680915.jpg
Nowe kierunki studiów na UTP z Funduszy Norweskich
Ponad 1,3 mln zł z tzw. Funduszy Norweskich otrzyma na nowatorskie kierunki studiów Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Dzięki temu studenci poznają tajniki komputerowego wspomagania prac inżynierskich oraz inżynierię telemedyczną.

"O wsparcie z tzw. Funduszy Norweskich ubiegało się tym razem 139 projektów, zgłoszonych przez uczelnie z całego kraju. Wśród 19 wybranych z tej liczby znalazły się aż dwa z Uniwersytetu Przyrodniczo-Technologicznego w Bydgoszczy" - poinformował dr Mieczysław K. Naparty, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.
 
Uczelnia otrzyma pieniądze na projekty "Computer Aided Engineering – kierunek przyszłości" (ok. 732 tys. zł) oraz "Wdrożenie innowacyjnych programów i form kształcenia w zakresie inżynierii telemedycznej" (ok. 577 tys. zł). Jak zaznaczył rzecznik UTP, pierwszy z projektów uzyskał najwyższą ocenę spośród wszystkich ubiegających się o dofinansowanie i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej.
 
Projekt "Computer Aided Engineering – kierunek przyszłości" będzie realizowany na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP, a jego koordynatorem jest prof. Dariusz Skibicki. Studia potrwają trzy semestry, a zajęcia odbywać się będą w języku angielskim, więc chętni muszą wykazać się posiadaniem certyfikatu znajomości tego języka.
 
W ramach nowego kierunku absolwenci technicznych studiów inżynierskich zdobędą umiejętności praktycznego wykorzystywania w swojej pracy zaawansowanej techniki komputerowej. Jak podkreśla uczelnia, pomysł jest odpowiedzią na postulaty coraz częściej zgłaszane przez pracodawców.
 
Projekt "Wdrożenie innowacyjnych programów i form kształcenia w zakresie inżynierii telemedycznej na UTP" realizowany będzie także na Wydziale Inżynierii Mechanicznej, pod kierunkiem prof. Tomasza Topolińskiego. Oferta adresowana jest do absolwentów kierunku inżyniera biomedyczna, który UTP prowadzi wspólnie z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.
 
Studenci poznają najnowsze osiągnięcia techniki wykorzystywane w telemedycynie, czyli diagnostyce i leczeniu pacjenta na odległość. Jak zapowiada uczelnia, dotychczas nie było tego rodzaju kierunku studiów w Polsce.
 
Tzw. Fundusze Norweskie są efektem porozumienia zawartego pomiędzy Islandią, Księstwem Liechtenstein i Królestwem Norwegii, a Polską. Na program "Rozwój Polskich Uczelni" przeznaczono z tego źróła 2,9 mln euro, które można wydać m.in. na opracowanie programów nauczania. Na ostatni konkurs wpłynęło 139 projektów ze 120 uczelni.

2014-02-14 ,