Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Naukowcy mogą podszkolić się w komercjalizacji wyników badań

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_9a7adc0334680380.jpg
Naukowcy mogą podszkolić się w komercjalizacji wyników badań

Jak zarządzać projektami badawczymi, jak komercjalizować badania, jak funkcjonują spółki spin off - odpowiedzi na takie pytania poznają pracownicy naukowi, którzy zgłoszą się na szkolenia Uniwersytetu Śląskiego. Większość uczestników skorzysta też z wizyt studyjnych w Wielkiej Brytanii lub Finlandii.

Bezpłatne szkolenia, w ramach programu "Nauka dla gospodarki", organizuje Biuro Współpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mają one podnieść kompetencje kadr naukowych i zacieśniać współpracę jednostek naukowych i przedsiębiorstw we wdrażaniu wyników prac badawczych w gospodarce.

Każdy cykl obejmuje dwa wyjazdowe szkolenia, trwające po trzy dni. Najbliższe szkolenia odbędą się na przełomie października i listopada 2013 roku. Dla 60 spośród 75 uczestników, którzy ukończą szkolenia, organizatorzy proponują udział w wyjazdach studyjnych do Wielkiej Brytanii lub Finlandii.

W szkoleniach mogą wziąć udział pracownicy naukowi szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN oraz pracowników jednostek tworzących konsorcja naukowe z całej Polski.

Szczegółowe informacje na temat sposobu rekrutacji oraz terminów szkoleń można znaleźć na stronie internetowej www.ndg.us.edu.pl.

PAP – Nauka w Polsce

2013-05-09 ,