Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Najpiękniejsze polskie uczelnie czekają na głosy

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_351a93d02e235888.jpg
Najpiękniejsze polskie uczelnie czekają na głosy
Dziesięć budynków polskich uczelni walczy o tytuł najpiękniejszego. Głosy w plebiscycie "ArchiTOPTEN - Najpiękniejsze Polskie Uczelnie" można oddawać na stronie www.infoarchitekta.pl do 3 grudnia 2013 roku.

"Polskie uczelnie pięknieją! Szarobure, betonowe bloki odchodzą do przeszłości, tworząc miejsce okazałej architekturze. Spektakularne, zaprojektowane według najnowszych standardów bryły uczelni, cieszą oczy nie tylko swoich studentów. Nowoczesne, funkcjonalne, świetnie wyposażone zapraszają młodych - i nie tylko - ludzi, oferując przestrzenie, w których design wychodzi na spotykanie wyzwolonych umysłów" - informują organizatorzy konkursu z portalu infoarchitekta.pl.
 
Z puli kilkudziesięciu polskich uczelni redakcja serwisu wybrała dziesięć, które jej zdaniem, dzięki walorom wizualnym, zasługują na szczególną uwagę.
 
Wśród nominowanych znalazły się dwie budowle z Białegostoku: Aula Dydaktyczno-Widowiskowa Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. W konkursie nominowano również dwa budynki uczelni warszawskich: Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Neofilologii oraz Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. W konkursie biorą też udział dwie łódzkie uczelnie: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Centrum Nauki i Sztuki i Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
 
Kolejnymi nominowanymi są: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach; Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza; Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu; Instytut informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
 
Szczegółowe informacje oraz zdjęcia nominowanych uczelnianych budynków są dostępne na stronie. Swój głos można oddać raz dziennie, klikając na wybraną miniaturkę.
 
W lipcu 2013 roku w gronie 15 najpiękniejszych uczelni świata znalazła się Politechnika Wrocławska. Dołączyła do uniwersytetów w amerykańskiej Virginii, brytyjskich Cambridge i Oksford. Zestawienie przygotował prestiżowy internetowy dziennik The Huffington Post wspólnie z amerykańską wytwórnią filmów animowanych Disney-Pixar.
 
2013-11-26 ,