Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

MNiSW chce wyjaśnień ws. opłat za studia od cudzoziemców

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_06f0d48dae7633116.jpg
MNiSW chce wyjaśnień ws. opłat za studia od cudzoziemców
O przekazanie informacji nt. toczących się w Akademii Polonijnej w Częstochowie postępowań dot. zwrotu opłat za studia wniesionych przez cudzoziemców zwróciło się do tej uczelni Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W piśmie skierowanym do Akademii Polonijnej resort sygnalizuje, że docierają do nich kolejne doniesienia "o występujących konfliktach z cudzoziemcami w związku z ubieganiem się o zwrot opłat za studia" i zwraca się w nim do uczelni o przekazanie informacji nt. toczących się w niej postępowań z tym związanych.
 
Jest to związane ze sprawą Nigeryjczyka, który przez kilka dni protestował przed uczelnią domagając się zwrotu opłat, bo nie otrzymał wizy.
 
Ministerstwo prosi uczelnię "o wnikliwe, a zarazem szybkie wyjaśnianie każdego tego typu sygnału". "Niewyjaśnione do końca sprawy z udziałem cudzoziemców godzą w dobre imię wszystkich polskich uczelni, co gorsza, mogą zostać uznane za przejaw dyskryminacji" - napisał w liście do rektora uczelni wiceminister Marek Ratajczak. List został opublikowany w piątek na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
W piątek rzecznik Akademii Polonijnej Jerzy Nitkiewicz poinformował PAP, że odpowiedź na pismo Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostanie przekazana resortowi "na początku przyszłego tygodnia".
 
Protest zakończył się we wtorek. W wyniku osiągniętego porozumienia Nigeryjczyk złożył oświadczenie, w którym przeprosił Akademię Polonijną w Częstochowie i rektora za negatywny wizerunek powstały w związku z tym protestem. Uczelnia z kolei poinformowała, że zwróci mu 6 tys. z całej pobranej kwoty w wysokości 6550 euro.
 
2014-02-10 ,