Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Młodzi polscy uczeni podczas forum spotkają się z noblistą

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_03abbd0e504700214.jpg
Młodzi polscy uczeni podczas forum spotkają się z noblistą

Spotkanie z noblistą prof. Robertem Huberem i dyskusje m.in. o ścieżce kariery naukowej w Polsce to elementy programu Forum Młodych Uczonych, które odbędzie się 18 kwietnia w stolicy. Zgłoszenia trwają do 4 kwietnia.

Forum Młodych Uczonych „Od młodego naukowca do laureata Nagrody Nobla" to nowy projekt, realizowany przez Radę Młodych Naukowców we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Adresowany jest do wyróżniających się młodych polskich naukowców. Forum będzie miejscem spotkań młodych badaczy z wybitnymi przedstawicielami nauki.

Wydarzenie ma m.in. zainspirować młodych badaczy do rozwijania badań na światowym poziomie. Ponadto ma być okazją do omówienia ścieżki kariery naukowej i mechanizmów finansowania badań w Polsce i na świecie oraz współpracy naukowej i umiędzynarodowienia prowadzonych badań.

Przewidziane są dyskusje panelowe, w trakcie których omówiony zostanie model kariery naukowej w każdej z czterech grup nauk: o życiu i Ziemi, chemicznych i o materiałach, matematyczno-fizycznych i inżynierskich, humanistycznych i społecznych.

Gościem honorowym tegorocznego spotkania ma być prof. Robert Huber, który wygłosi wykład zatytułowany „Jak zostałem naukowcem”. Prof. Huber jest niemieckim biochemikiem. W 1988 roku wspólnie z Johannem Deisenhoferem i Hartmutem Michelem zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii. Dzięki badaniom noblistów udało się wyznaczyć trójwymiarową strukturę centrum reakcji fotosyntezy u bakterii.

Forum zaplanowano na 18 kwietnia w Fabryce Trzciny w Warszawie. Będzie to pierwszy projekt z cyklu spotkań organizowanych corocznie z myślą o młodych polskich naukowcach.

Rejestracja trwa do 4 kwietnia, szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się na stronie internetowej Rady Młodych Naukowców: http://www.rmn.org.pl.

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-29 ,