Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Młodzi polscy informatycy na podium europejskich zawodów dla programistów

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_7aa8f78abb7723577.jpg
Młodzi polscy informatycy na podium europejskich zawodów dla programistów
Drużyny młodych programistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego zajęły drugie i trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Wygrała drużyna z Uniwersytetu Komeniusza w Bratysławie.

W zawodach rozegranych w Krakowie wzięły udział 72 drużyny z najlepszych uczelni informatycznych Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Każda z nich miała do rozwiązania 12 zadań programistycznych.
 
Akademickim Mistrzem Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w roku 2013 został zespół z Uniwersytetu Komeniusza w Bratysławie, któremu udało się rozwiązać dziewięć zadań.
 
Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, w skład której weszli Jakub Adamek, Igor Adamski i Piotr Bejda zajęła drugie miejsce, rozwiązując także dziewięć zadań, ale w nieco gorszym czasie niż zwycięzcy.
 
Na miejscu trzecim, z ośmioma rozwiązanymi zadaniami, uplasowała się drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Jarosław Błasiok, Jakub Oćwieja i Tomasz Kociumaka. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Zagrzebia i Wrocławia.
 
Akademickie Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, są jednocześnie eliminacjami do światowych finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Odbędą się one w rosyjskim Jekaterynburgu w czerwcu przyszłego roku. Do światowych finałów, decyzją organizatorów, zakwalifikowało się pięć pierwszych drużyn.
 
Międzynarodowe Zawody w Programowaniu Zespołowym (ICPC) organizowane są po raz 39. przez Association for Computing Machinery, stowarzyszenie informatyków praktyków i teoretyków. Są to najstarsze, najbardziej prestiżowe i największe pod względem liczby uczestników zmagania tego typu. Biorą w nich udział trzyosobowe reprezentacje uczelni z całego świata. W ubiegłym roku w eliminacjach regionalnych o wejście do finału walczyło ponad 29 tys. studentów z ponad 2300 uczelni ze wszystkich kontynentów.
 
2013-11-22 ,