Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Młodzi inżynierowie rozpoczęli zajęcia na Uniwersytecie Betonu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_5e8ab91a764251730.jpg
Młodzi inżynierowie rozpoczęli zajęcia na Uniwersytecie Betonu

300 najzdolniejszych studentów budownictwa z 23 uczelni technicznych w kraju weźmie udział w II edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże. Pierwszy zjazd z udziałem przedstawicieli sześciu uczelni odbędzie się na Śląsku w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu między 9 a 12 kwietnia.

Uniwersytet Betonu Grupy Górażdże (UBGG) to największy projekt edukacyjny w Polsce przeznaczony dla inżynierów. Umożliwia on najzdolniejszym studentom gruntowne przygotowanie się do wykonywania zawodu.

– Udział w tym projekcie to dobra szansa na poszerzenie horyzontów. Uczelnia kładzie mocny nacisk na wiedzę teoretyczną. Tymczasem bardziej potrzebujemy praktycznej, ponieważ w przyszłości to głównie na niej będziemy bazowa – mówił uczestnik pierwszej edycji UBGG Krzysztof Fryźlewicz z Politechniki Krakowskiej.

Kilkudziesięciu najlepszych studentów z sześciu uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Częstochowskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Świętokrzyskiej i Politechniki Rzeszowskiej, weźmie udział w wykładach prowadzonych przez ekspertów Grupy Górażdże na 320 poziomie kopalni Guido.

W tym roku zjazdy odbędą się jednak nie tylko w Zabrzu ale też m.in. w Gdańsku, Poznaniu, Rybniku, Wrocławiu. Finał II. edycji planowany jest na maj 2014 r.

– Zbudowani doświadczeniem pierwszej edycji Uniwersytetu Betonu Grupy Górażdże zdecydowaliśmy się na kontynuację tego unikatowego projektu. Tym razem zaprosiliśmy do udziału w przedsięwzięciu naszych partnerów biznesowych. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej zbliżyć świat nauki do świata biznesu – mówi prezes zarządu Górażdże Cement SA Andrzej Balcerek.

Podczas sesji wyjazdowych pierwszej edycji programu, studenci poznawali tajniki produkcji najnowocześniejszych zakładów – cementowni, wytwórni betonu towarowego i kopalni kruszyw. Uczestniczyli też w dwóch konkursach badających znajomość właściwości i zastosowań cementu, betonu i kruszyw. Najlepszą drużyną I edycji okazała się reprezentacja Akademii Górniczo - Hutniczej. Zwycięzcą konkursu indywidualnego został Konrad Kozik z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-10 ,