Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Międzynarodowa matura przepustką na lepsze studia

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_832fdb83546962666.jpg
Międzynarodowa matura przepustką na lepsze studia
Ukończenie dobrych studiów jest jednym z elementów podnoszących konkurencyjność absolwenta na szerokim rynku pracy. Wysokie kompetencje związane z poziomem wiedzy, podparte doświadczeniem oraz doskonałą znajomością języka angielskiego to niezwykle duże atuty na początku zawodowej drogi życia. Jak je osiągnąć?
 
Studia w Polsce

Uzyskanie wysokiej pozycji na listach osób przyjmowanych na studia, daje gwarancję dostania się na wymarzone kierunki. Często nie jest to łatwe, szczególnie w przypadku dobrych i popularnych uczelni, charakteryzujących się wysokim poziomem kształcenia. Doskonałym sposobem na pozyskanie wysokich miejsc w rankingu, jest na przykład zdanie tak zwanej matury międzynarodowej [http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/ruszyla-miedzynarodowa-matura-na-poczatek-angielski,323147.html]. W związku z tym, że uznawana jest za trudniejszą niż tradycyjny egzamin dojrzałości, to szybciej otwiera ona drzwi do nauki na dobrych polskich uczelniach wyższych.

Jej dodatkowym atutem jest fakt, iż poprzedza ją dwuletni okres przygotowawczy, podczas którego każdy uczeń wybiera sześć przedmiotów, których będzie się uczył, jednocześnie przygotowując się do zdania z nich egzaminu dojrzałości. Matura międzynarodowa jest więc podsumowaniem dwuletniego okresu nauki, który jest o tyle trudny, że odbywa się w całości w języku angielskim.

Studia za granicą

Matura międzynarodowa jest przepustką na zrealizowanie swoich marzeń na przykład na studia za granicą. Oczywiście polska matura jest także honorowana w większości krajów Unii Europejskiej, jednakże proces jej uznawania jest znacznie dłuższy i wymaga podjęcia przez przyszłego studenta szeregu działań związanych z tłumaczeniami przysięgłymi i wszczęciem procesu nostryfikacji dyplomu maturalnego.

Świadectwo stwierdzające zaliczenie matury międzynarodowej nie stwarza na szczęście tego typu problemów i jest uznawane na całym świecie za pełnoprawny dokument. Posiadając go z powodzeniem możesz próbować studiować nawet na Oksfordzie. Tym bardziej, że zdanie matury międzynarodowej wymusza doskonałą znajomość języka angielskiego, do którego szczególną wagę przykładają trzymające poziom szkoły średnie, realizujące program IB, takie na przykład jak Monnet International School. Uczniowie, którzy zdadzą ten egzamin, dość często rozpoczynają naukę na szkołach wyższych, zlokalizowanych poza Polską, wybierając najlepsze europejskie i amerykańskie uniwersytety. Studia wyższe ukończone na zagranicznych szkołach wyższych powodują zasadniczy wzrost prawdopodobieństwa otrzymania w przyszłości dobrej pracy.

2014-03-06 ,