Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Politechnika Warszawska rozszerzają współpracy

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_eaa4a6b1fd4643983.jpg
Mazowiecki Urząd Wojewódzki i Politechnika Warszawska rozszerzają współpracy

Podnoszenie kwalifikacji urzędników i umożliwienie studentom odbywania stażów zawodowych to główne cele porozumienia o współpracy naukowo–dydaktycznej między Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim a Politechniką Warszawską.

W środę porozumienie podpisali w Warszawie wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Ivetta Biały w przesłanym PAP komunikacie.

Dokument ureguluje również współpracę urzędu z uczelnią w zakresie opracowywanego Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły.

Jak wyjaśniono w komunikacie, współpraca Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego z PW obejmuje m.in. studia i szkolenia dla pracowników urzędu, działalność popularyzatorsko–naukową, doradczą i ekspercką. Urzędnicy będą mieli dostęp do fachowej wiedzy, zaś dla studentów organizowane będą wizyty studyjne, praktyki i staże w urzędzie. Politechnika dostarczy wsparcia eksperckiego m.in. w zakresie technik informacyjnych oraz koordynacji działań służb podległych wojewodzie mazowieckiemu.

– MUW współpracuje już z Politechniką w zakresie Programu Bezpieczeństwa Powodziowego w Regionie Wodnym Środkowej Wisły. Naukowcy uczelni przygotowali jedną z ekspertyz służących do przygotowania projektu programu (standardy technologiczne na terenach narażonych na niebezpieczeństwo powodzi). Przedstawiciele PW uczestniczą też w Zespole Ekspertów Programu. Porozumienie ułatwi dotychczasową współpracę. Przewiduje m.in. wykorzystanie prac magisterskich studentów PW w realizacji programu – czytamy w komunikacie.

Rzeczniczka wojewody przypomina też, że porozumienie między MUW a PW jest kolejnym krokiem zacieśniania współpracy między administracją rządową w województwie mazowieckim a placówkami naukowymi.

– W maju 2012 r. podobną umowę wojewoda mazowiecki podpisał z rektorem SGGW, a w lipcu 2010 r. - z rektorem UW. W ramach porozumienia z UW ze studiów podyplomowych skorzystało ok. 40 pracowników urzędu, a praktyki w MUW odbyło 38 studentów. Powstała również wspólna publikacja naukowa „Administracja rządowa XXI wieku”. MUW współpracuje też z wykładowcami UW w ramach projektu dotyczącego modernizacji systemu zarządzania i podnoszenia kompetencji kadr w administracji rządowej – podaje Ivetta Biały.

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-07 ,