Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Marzysz o własnej firmie? Wybierz odpowiedni kierunek studiów!

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ed8418aba35361758.jpg
Marzysz o własnej firmie? Wybierz odpowiedni kierunek studiów!
Kierowanie własną firmą nie jest prostym zadaniem. Dobrze wybrane studia mogą zapewnić każdemu przyszłemu przedsiębiorcy dobry start. Jakie kierunki pozwalają zdobyć niezbędną wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym kierowanie własnym przedsiębiorstwem stanie się łatwiejszym zadaniem?
 
Finanse i prawo: jak je wykorzystać we własnej działalności?
 
Nieznajomość prawa szkodzi, a szczególnie niebezpieczna może być dla osób zaczynających przygodę z własnym przedsiębiorstwem. Nie bez powodu przecież wielkie korporacje nawiązują współpracę z radcami prawnymi. Akademia Leona Koźmińskiego już dawno dostrzegła rolę, jaką odgrywa w świecie biznesu prawo. Widząc potrzeby młodych Polaków, marzących o wielkiej karierze, władze ALK utworzyły wyjątkowy kierunek studiów. To prawo plus, którego słuchacze mają wyjątkową szansę połączenia nauki prawa ze zdobywaniem fachowej wiedzy na temat finansów i gospodarki. Dzienne studia prawnicze można tu połączyć z nauką na drugim kierunku: zarządzaniem, ekonomią lub finansami i rachunkowością. Dla każdej osoby chcącej prowadzić działalność zgodnie z prawem jest to idealne połączenie. Zdobyta w trakcie takich elitarnych studiów wiedza może okazać się wyjątkowo przydatna w rozwijaniu własnej firmy.
 
Zarządzanie: jakie specjalizacje są przydatne?
 
Zarządzanie oraz związane z nim specjalizacje to ważny element wykształcenia dla każdego przedsiębiorcy. ALK daje w tym zakresie wiele możliwości przyszłym biznesmenom. Jakie specjalności są im szczególnie polecane? Dla tych, którzy stawiają na nowatorskie rozwiązania i chcą możliwie jak najlepiej zarządzać swą firmą, przydatnym kierunkiem może się okazać psychologia w zarządzaniu. Ten kierunek ułatwia nie tylko sprawne kierowanie własnym przedsiębiorstwem, ale też poznawanie potrzeb klientów oraz prognozowanie ich zachowań. Dla tych, którzy stawiają na działalność opierającą się na internecie oraz innych mediach XXI wieku, praktycznym kierunkiem będzie z kolei zarządzanie w wirtualnym środowisku. Takie studia to idealna propozycja dla tych, którzy mają zamiar w swej działalności efektywnie wykorzystywać najnowsze technologie. Słuchacze tego kierunku mogą się jednocześnie dowiedzieć, w jaki sposób zarządzać internetowym start-upem oraz w jaki sposób prowadzić działania e-marketingowe. Dodatkową pomocą jest dla nich wiedza na temat konsumenckich zachowań w wirtualnym świecie, który może okazać się źródłem realnych dochodów.
 
Socjologia biznesu i mediów: kiedy może się przydać?
 
Wielu młodych przedsiębiorców swą działalność prowadzi całkowicie przez internet bądź też przy maksymalnym wykorzystaniu jego możliwości. Akademia Leona Koźmińskiego dostrzegła potrzeby i tych przedsiębiorców, dla których znajomość współczesnych mediów oraz umiejętność badania opinii za pomocą internetu jest podstawą do rozpoczęcia kariery. Dla nich powstała nowa specjalność, która – jak niemal każda innowacja związana z nauką nowoczesnego zarządzania – cieszy się dużym zainteresowaniem. To socjologia biznesu i mediów, która pozwala przede wszystkim umiejętnie badać nastroje internautów i przewidywać ich konsumenckie zachowania.
 
Kierunków, które warto studiować z myślą o prowadzeniu własnej działalności, jest sporo. Zarządzanie i nowe specjalizacje z nim związane to najbardziej popularne rozwiązanie. Dobrym pomysłem jest połączenie studiów z zakresu zarządzania lub finansów ze zdobyciem tytułu magistra prawa. Taka kombinacja to dla każdego przedsiębiorcy szansa na wspaniałą karierę oraz zdobycie uznania w oczach konkurentów rynkowych.
2014-06-12 ,