Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Łódź od wtorku opanują roboty

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_8249d039fc9106822.jpg
Łódź od wtorku opanują roboty
Zawody robotów w Parku Poniatowskiego, otwarte warsztaty robotyczne dla publiczności, warsztaty studenckie i konferencja naukowa czekają na uczestników Robotix Week, który między 17 a 22 września odbędzie się w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Pierwsze dni wydarzenia będą przeznaczone przede wszystkim dla 15 studentów z Białorusi, Czech i Słowacji biorących udział w projekcie Visegrad Robotics Workshop. We wtorek i środę – 17 i 18 września - podczas warsztatów budowy i programowania robotów poznają metody uczenia i promowania robotyki w Łodzi.

Z kolei w czwartek i piątek – 19 i 20 września - odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa na temat zastosowań edukacyjnych robotyki Robotics in Education RiE 2013.

Wszyscy miłośnicy robotów w sobotę w godz. 9-14 powinni przyjść do Parku im. J. Poniatowskiego. Odbędą się tam otwarte zawody Robotour. „Jesteśmy pewni, że zawody przyciągną liczną widownię, dzieci, młodzież i dorosłych. W zawodach zaprezentują się studenci uczelni technicznych, uczniowie techników i pasjonaci robotyki z Polski i zagranicy. To oni przygotowują oryginalne konstrukcje, które będą musiały samodzielnie przewieźć pięciokilogramowy ładunek między wskazanymi miejscami odległymi o około kilometr od siebie” - mówi kierujący Robotix Week dr hab. Grzegorz Granosik.

W niedzielę w godz. 9-12 uczestnicy zawodów organizują otwarte warsztaty, w czasie których omówią zasady budowania robotów, problemy, przed którymi stoi każdy konstruktor.

Warsztaty odbędą się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki przy ul. Stefanowskiego 18/22. Wstęp wolny, ale liczba miejsc ograniczona – i dlatego wskazana jest rejestracja na stronie rie2013.eu.

PAP – Nauka w Polsce
2013-09-16 ,