Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Likwidacje i zmiany w kilku pomorskich uczelniach niepublicznych

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_a1884cdb8d1752575.jpg
Likwidacje i zmiany w kilku pomorskich uczelniach niepublicznych
Na 23 uczelnie niepubliczne działające w województwie pomorskim jedna jest zamykana, a dwie włączone do innych – poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w odpowiedzi na pytanie PAP.

Jak wynika z danych resortu, w stan likwidacji w połowie lipca, na wniosek założyciela, postawiona została Wyższa Szkoła Finansów i Administracji w Gdyni.

Zmiany strukturalne dotknęły także inne niepubliczne uczelnie w Pomorskiem.

Szkoła Wyższa Prawa i Dyplomacji w Gdyni została włączona do Wyższej Szkoły Bankowej z siedzibą w Gdańsku. Pozwolenie na to zostało wydane pod koniec maja tego roku. Ponadto, pod koniec lipca Mazurska Szkoła Wyższa w Ełku została włączona do Gdańskiej Szkoły Wyższej.

Biuro prasowe resortu wyjaśniło, że decyzja o likwidacji uczelni nie powoduje automatycznie zaprzestania przez nią kształcenia. Od tego momentu placówka nie może wyłącznie prowadzić przyjęć na studia. Nauczanie w takiej szkole wyższej może być kontynuowane nie dłużej niż do końca roku akademickiego, w którym nastąpiło otwarcie procesu likwidacji.

Następnie, kończąca swoją działalność uczelnia musi zapewnić studentom możliwość kontynuacji studiów na innej uczelni. "To warunek wyrażenia przez ministra zgody na likwidację uczelni. W trakcie procesu likwidacji powinno nastąpić zaspokojenie lub zabezpieczenie wierzycieli, w szczególności pracowników i studentów" - podkreśliło ministerstwo.

PAP - Nauka w Polsce
2013-09-13 ,