Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Lepszy widok na pracę z Grupą Allegro

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_27e61f15923946481.jpg
Lepszy widok na pracę z Grupą Allegro

Ruszyła III edycja programu stażowego Grupy Allegro „Lepszy widok na pracę”. W ramach programu studenci III-V roku oraz absolwenci mogą wybierać spośród aż 24 oferty staży, skierowanych zarówno do studentów kierunków informatycznych, jak i humanistycznych czy biznesowych. Program stażowy będzie realizowany w Poznaniu, Wrocławiu i Toruniu. Staże potrwają dwa miesiące w trakcie letnich wakacji i są płatne. Aplikacje można nadsyłać do 12 maja.

Do udziału w Programie Stażowym zaproszone są młode osoby, zainteresowane zdobyciem doświadczenia zawodowego w pracy przy najbardziej rozpoznawalnych serwisach polskiego internetu, takich jak Allegro.pl, Ceneo.pl czy Bankier.pl wraz z najlepszymi specjalistami z branży e-commerce. W każdej z ofert stażu znalazło się zadanie rekrutacyjne powiązane z późniejszym zakresem obowiązków stażysty. To właśnie rozwiązanie zadania, a nie CV będzie kluczowe przy wyborze kandydatów.

– W 2012 roku, podczas II edycji Programu, nasi stażyści zbierali cenne doświadczenia w działach marketingu, IT, interfejsu użytkownika, rozwiązań mobilnych, współpracy z klientem, zarządzania projektami oraz w serwisach Ceneo.pl, Bankier.pl, Citeam.pl, coKupić.pl. Niemal połowa z 30 stażystów została z nami i specjalizuje się w wybranych obszarach – mówi Agata Landzwójczak, koordynator programu stażowego.

Tegoroczna oferta jest bardzo szeroka. Miejsce na stażu mogą znaleźć nie tylko studenci kierunków ścisłych: Informatyki, Matematyki i Fizyki, ale także kierunków humanistycznych: Polonistyki, Dziennikarstwa, Etnografii, Antropologii, Politologii i Kulturoznawstwa oraz biznesowych: Ekonomii, Zarządzania i Marketingu.

Staże będą realizowane w Poznaniu, Wrocławiu lub Toruniu, ale do udziału zaproszeni są studenci i absolwenci z całej Polski. Każdy staż jest płatny  (2000 zł brutto), dzięki czemu przeprowadzka na czas stażu do innego miasta jest łatwiejsza i może stać się fajną przygodą.

Program stażu

Program stażu, czyli zadania i obowiązki, które będą realizować stażyści jest jak najbliższy temu, czym na co dzień zajmują się pracownicy Grupy Allegro, a przy tym rozwojowy. Opiekunowie stażystów, czyli ich pierwszy punkt kontaktu w każdym zespole, przygotowują wraz z zespołem program stażu, który obejmuje zarówno wprowadzenie w nowe obowiązki, jak i ich realizację oraz ewaluację poprzedzoną często prezentacją wykonanego projektu czy zadania.

– To właśnie ciekawe projekty i ambitne zadania nasi stażyści z poprzednich lat najczęściej wymieniają jako wartość pracy z nami. Podoba im się to, że pracują nad rzeczywistymi projektami, a nie czymś „do szuflady”. Na pewno nikt u nas nie parzy kawy w ramach stażu – mówi  Agata Landzwójczak, koordynator programu stażowego.  

 Na stażystów czekają nie tylko obowiązki, ale też przyjemności. Co roku organizowany jest „Dzień Stażysty”, podczas którego gry integracyjne przeplatają się z elementami warsztatowymi. W części warsztatowej można dowiedzieć się więcej na temat Grupy Allegro i jej najmniej znanych „zakamarków”, ale też wymienić  uwagi i pomysły dotyczące samego stażu.

Wszystkie informacje na temat Programu Stażowego można znaleźć na stronie www.staz.allegro.pl. A oferty staży na stronie: www.kariera.allegro.pl

Pełny wykaz oferowanych staży:

 1. Staż w Zespole Utrzymania Infrastruktury Serwisów
 2. Staż w Zespole Monitorowania i Reagowania
 3. Staż w Zespole Rozwoju Allegro.pl
 4. Staż dla Grafika/Webdevelopera w Ceneo.pl (Wrocław)
 5. Staż w Zespole Business Intelligence PayU
 6. Staż dla Testera (Java/J2EE)
 7. Staż w Redakcji Bankier.pl, Dział Gospodarka i Inwestowanie (Wrocław)
 8. Staż w Redakcji Serwisu Mojeauto.pl (Wrocław)
 9. Staż dla Programisty PHP
 10. Staż w Redakcji Bankier.pl, Dział Newsroom (Wrocław)
 11. Staż dla Programisty Java SE 5+ lub PHP 5 (Toruń)
 12. Staż dla Analityka w Zespole ERP
 13. Staż dla Programisty (Toruń)
 14. Staż w Zespole Badań Usability
 15. Staż w Serwisie Bankier.pl - Zespół E-commerce (Wrocław)
 16. Staż w Zespole Marketingu Ceneo.pl (Wrocław)
 17. Staż w Zespole Zarządzania Projektami
 18. Staż w Zespole Marketingu Fashion Days
 19. Staż w Zespole Współpracy z Klientem
 20. Staż dla Webdevelopera (Toruń)
 21. Staż w Centrum Agile (Zarządzanie Projektami)
 22. Staż dla Analityka w Serwisach Ogłoszeniowych Grupy Allegro
 23. Staż w Dziale Personalnym, Sekcji Szkoleń i Rozwoju
 24. Staż w Zespole Social Media

****

Grupa Allegro

Grupa Allegro to międzynarodowy koncern branży internetowej obecny w ponad 23 krajach, głównie w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Działalność firmy skupia się na obszarze handlu internetowego m.in. w segmencie platform transakcyjnych, sprzedaży detalicznej, porównywarek cenowych i płatności. Grupa zarządza ponad 120 markami. Dzięki bezpieczeństwu, łatwości i niezawodności transakcji online zapewnianych przez serwisy Grupy Allegro stały się one liderami na swoich rynkach i dziś wyznaczają trendy w e-commerce.

W Polsce Grupa od lat działa na rynku platform transakcyjnych jako operator Allegro.pl. W obszarze usług płatniczych należy do niej serwis PayU.pl. Na rynku serwisów ogłoszeniowych Grupa rozwija takie marki jak Tablica.pl, otoMoto.pl, otoDom.pl, otoWakacje.pl, Lokalo.pl, Oferia.pl i Cokupić.pl. Ponadto portfolio Grupy Allegro uzupełniają: porównywarka Ceneo.pl, klub zakupowy Fashiondays.pl, Agito.pl, Stendi.pl i Łazienkaplus.pl działające w segmencie sprzedaży detalicznej online oraz iStore – dostawca oprogramowania dla sklepów internetowych. Dodatkowo w Polsce w ramach Grupy funkcjonują popularny serwis społecznościowy Wykop.pl oraz serwis finansowy Bankier.pl.

2013-04-20 ,