Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Laureat Nagrody Nobla z dziedziny Ekonomii z wykładem w Warszawie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_4deab7b8fe7238631.jpg
Laureat Nagrody Nobla z dziedziny Ekonomii z wykładem w Warszawie
Wykłady znanych osobistości ze świata nauki powoli stają się codziennością na Polskich uczelniach. Mimo to przyjazd laureata Nagrody Nobla zawsze wzbudza zainteresowanie. Podobnie jest w przypadku profesora Thomasa C. Schellinga.

Prof. Schelling przyjedzie do Polski na zaproszenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W czwartek, 11 października 2012, wygłosi w Auli Głównej SGH wygłosi wykład o tytule: What is the relation between game theory and social science?.

Tytuł wykładu nie jest przypadkowy - to właśnie za zastosowanie przez prof. Schellinga teorii gier w istotnych kwestiach społecznych, politycznych i ekonomicznych, zwłaszcza w sytuacji konfliktu i współpracy, otrzymał on w 2005 roku Nagrodę Nobla. Prof. Schelling otrzymał ją wraz z drugim badaczem - Robertem J. Aumannem.

Pochodzący z USA prof. Schelling udowodnił w swoich pracach, że skonfliktowane ze sobą strony mogą wyrzec się krótkotrwałych zysków na rzecz umocnienia swoich pozycji w dłuższej perspektywie czasu. Ta sama teoria gier była stosowana przez prof. Schellinga do analizy negocjacji międzynarodowych. Taką analizę można wykorzystać nie tylko do sprawdzania decyzji politycznych, ale też przy negocjacjach prowadzonych przez firmy.

Wykład odbędzie się w ramach miesiąca inauguracyjnego SGH w Warszawie. Jest organizowany wraz z Fundacją na rzecz Nauki Polskiej, a także z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wykład poprzedzony będzie wręczeniem dyplomów laureatom programu Mistrz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
2012-10-04 ,