Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kudrycka: uczelnie mogą kształcić praktycznie i prowadzić badania

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c4709695306370146.jpg
Kudrycka: uczelnie mogą kształcić praktycznie i prowadzić badania
Nie ma sprzeczności między kształceniem praktycznym i prowadzeniem badań na wysokim poziomie - powiedziała w poniedziałek minister nauki Barbara Kudrycka na inauguracji roku w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

"Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży została wysoko oceniona w ogłoszonych niedawno wynikach parametryzacji. Jako jedna z dwóch uczelni zawodowych w Polsce uzyskała kategorię B. W zamyśle ustawodawcy państwowe wyższe szkoły zawodowe nie muszą prowadzić badań i nie są z ich efektów rozliczane. Sukces łomżyńskiej uczelni dowodzi jednak, że nie ma sprzeczności między kształceniem praktycznym i prowadzaniem badań na wysokim poziomie" – mówiła Kudrycka.
 
Jak poinformowało PAP Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, inauguracja roku akademickiego połączona była z otwarciem nowego budynku Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii, wyposażonego w nowoczesne laboratoria i aparaturę.
 
"To warsztat pracy na miarę naukowca XXI wieku, w którym naukowcy i studenci już od tego roku mogą prowadzić specjalistyczne badania i uczyć się nowej metodologii. Ten gmach symbolizuje zachodnioeuropejskie standardy" – mówiła minister nauki.
 
Kudrycka oceniła, że władze uczelni, uwzględniając kierunki rozwoju i potrzeby regionu, słusznie postawiły na rozwój przemysłu rolno-spożywczego. "Znaleźliście państwo miejsce na inteligentną specjalizację w województwie" – powiedziała.
 
Projekt „Rozwój infrastruktury uczelni wraz z halą laboratoryjną do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Wartość inwestycji to prawie 54 mln zł.
 
W łomżyńskiej inauguracji roku akademickiego 2013/2014 uczestniczyli przedstawiciele środowiska akademickiego, władz samorządowych oraz pracownicy i studenci szkoły.
 
2013-10-08 ,