Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kudrycka: potrzebny jest nowy minister nauki

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_454223a8e09627287.jpg
Kudrycka: potrzebny jest nowy minister nauki
Polacy potrzebują nowej energii i nowych ludzi, także nowego ministra nauki i szkolnictwa wyższego - powiedziała w piątek szefowa tego resortu Barbara Kudrycka. Przyznała, że zmiana na jej stanowisku będzie, choć trzeba jeszcze na to zaczekać.

Kudrycka, która była w piątek gościem radiowej Trójki, dała do zrozumienia, że w listopadzie odejdzie z rządu. Na pytanie, czy rozmawiała już o tym z premierem, przyznała: "Były takie rozmowy".
 
Dodała, że Polacy potrzebują "nowej energii" i "nowych ludzi". Dopytywana, czy również w ministerstwie nauki, odparła: "Tak, jestem przekonana, że tak". "Uważam, że powinna być duża rekonstrukcja (rządu) i że Polacy zasługują na to, żeby pojawili się nowi ministrowie, którzy przedstawią nowe pomysły i z nową energią przystąpią do rządzenia. Z mego punktu widzenia potrzebni są również nowi ludzie, albo przynajmniej nowy minister w nauce i szkolnictwie wyższym" - powiedziała.
 
Kudrycka podkreśliła, że "pobiła wszelkie rekordy", bo żaden minister nauki i szkolnictwa wyższego nie utrzymał się na stanowisku tak długo, czyli sześć lat. "Zawsze uważałam, że na tym polega system demokratyczny, żeby wprowadzać po pewnym czasie osoby, które mają krytyczne spojrzenie na dokonania poprzednika, ale przede wszystkim wielką pasję" - zaznaczyła.
 
"Premier też jest zdania, że potrzebna jest nowa energia. Myślę, że również zgadza się ze mną, że potrzebna jest duża rekonstrukcja rządu. Rozmawialiśmy o niej wielokrotnie - o jej wielkości, o tym, kiedy może nastąpić. Z mego punktu widzenia premier decyzję już podjął i wkrótce ją ogłosi. Jak sam powiedział wczoraj - w listopadzie" - zaznaczyła minister. Zapytana, czy będzie zmiana ministra nauki i szkolnictwa wyższego, powiedziała: "tak, ale na to musimy jeszcze zaczekać".
 
Na pytanie, czy wystartuje w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego Kudrycka odpowiedziała, że jest to "zdarzenie przyszłe i niepewne". Wyjaśniła, że listy kandydatów z PO do Parlamentu Europejskiego określą struktury regionalne partii, ale dopiero po zjeździe krajowym PO. Minister przyznała, że gdyby chciała kandydować do europarlamentu, byłby to okręg wyborczy obejmujący dwa województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie. "Nikt ze mną jeszcze o tym nie rozmawiał" - dodała.
 
Premier Donald Tusk zapowiedział, że do rekonstrukcji rządu dojdzie jeszcze w listopadzie. Na pewno przed 1 grudnia - zapewnił przed kilkoma dniami.
 
"W listopadzie, a więc prawdopodobnie przed 23 lub po 23, ale na pewno przed 1 grudnia" - podkreślił szef rządu. Na 23 listopada zaplanowana jest konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej.
 
Według informacji PAP ze źródeł we władzach PO rekonstrukcja rządu mogłaby objąć ministrów: sportu - Joannę Muchę, administracji i cyfryzacji - Michała Boniego, finansów - Jacka Rostowskiego, edukacji - Krystynę Szumilas i nauki - Barbarę Kudrycką.
 
2013-11-18 ,