Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konsolidacja - finansowe światło w tunelu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_bc762ab1231272791.jpg
Konsolidacja - finansowe światło w tunelu
Brak środków na spłatę dotychczasowych zobowiązań to jeszcze nie koniec świata. Banki oferują na szczęście rozwiązania, które pozwalają pokonać finansowe problemy, dając szansę zyskania czasu i pieniędzy.  

Konsolidacja to sposób na zastąpienie kilku zobowiązań wobec banków i innych instytucji finansowych, które udzielają pożyczek, jedną skumulowaną ratą. Kredyt konsolidacyjny udzielany jest na dłuższy okres, w efekcie czego wysokość raty w każdym miesiącu jest niższa niż suma dotychczasowych zobowiązań. Chodzi o to, by dłużnik mógł w terminie regulować należności, a obniżenie miesięcznych kosztów za pośrednictwem kredytu konsolidacyjnego na to pozwala.

Jeden rachunek zamiast kilku 

Pożyczka konsolidacyjna, np. w Eurobanku, wydaje się szczególnie korzystnym rozwiązaniem, kiedy dana osoba zadłużyła się wcześniej nie tylko w banku, ale też w innych instytucjach oferujących pożyczki, które nie wymagają zdolności kredytowej. Efektem jest pożyczenie pieniędzy na bardzo niekorzystnych warunkach i wpadnięcie w pułapkę bardzo wysokich kosztów obsługi zadłużenia.

Skonsolidować można wszelkie należności, które wynikają z zadłużenia karty kredytowej, konta osobistego, kredytów gotówkowych, kredytów samochodowych i kredytów hipotecznych. Konsolidacja zbiera wszystkie długi w jedno zobowiązanie, ale w przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów ma formę bezgotówkową – bank przekazuje określoną kwotę zapłaty na konta wcześniejszych wierzycieli.

Wygoda, gwarancja, mniejsze koszty

Trudno nie dostrzec korzyści, jakie można odnieść przy okazji zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Zamieniając kilka zobowiązań w jedno, zyskuje się nie tylko wygodę spłacania i gwarancję terminowego regulowania należności, ale też niższe oprocentowanie i mniejsze koszty administracyjne obsługi zadłużenia. Klient, który skonsoliduje swoje zobowiązania, zaczyna regulować długi w oparciu o nowe warunki – dłuższy termin spłaty i niższą wysokość miesięcznych rat.

Uważne przeanalizowanie oferty na rynku może przynieść dodatkowe korzyści. Warto szukać kredytów z ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy czy nieszczęśliwego wypadku. Dobrze też zwrócić uwagę na kredyty konsolidacyjne, które dają szansę na dodatkowe zyski, jak np. kredyt w Eurobanku z szansą na odebranie połowy prowizji bankowej.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, po które sięgamy, gdy znajdziemy się w trudniejszej sytuacji. Możemy jednak nie tylko leczyć, ale i zapobiegać – by chronić się przed awaryjnym brakiem pieniędzy, warto oszczędzać, gdy dysponujemy wystarczającymi środkami. Inwestując w lokaty terminowe albo zakładając konto oszczędnościowe sprawimy, że nasza gotówka zostanie odpowiednio zabezpieczona, i co więcej – zyska szansę na pomnożenie.

2014-01-07 ,