Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konkursem na wystrój akademików rozpoczęła się "Kortowiada"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e3884124685984888.jpg
Konkursem na wystrój akademików rozpoczęła się

Konkursem na wystrój domów studenckich rozpoczęła się w środę w Olsztynie "Kortowiada" - święto studentów, które swoją nazwę zawdzięcza uniwersyteckiemu kampusowi o nazwie Kortowo. Impreza potrwa do niedzieli, studenci będą się bawić m.in. przy disco polo.

"Kortowiada" słynie z tego, że w imprezie, która odbywa się na terenie całego kampusu uniwersyteckiego, uczestniczą nie tylko żacy z Olsztyna, ale i innych miast oraz młodzież "w wieku przedstudenckim". Wstęp na większość organizowanych przez studentów imprez jest wolny i nie trzeba przy tym udowadniać, że się jest studentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

"Kortowiada" rozpoczęła się we środę konkursem na wystrój akademików, a we czwartek przed południem studenci przejdą w paradzie przez samo centrum miasta, m.in. główną ulicą Olsztyna - Piłsudskiego. Ruch w tym czasie w centrum miasta od godz. 10 będzie utrudniony.

W programie tegorocznej "Kortowiady" są m.in. imprezy, które promują poszczególne wydziały uczelni (tzw. bój wydziałów), wybory miss oraz liczne koncerty. Zagrają m.in. zespoły Acid Drinkers i Kult, ale studenci zapraszają też (po raz pierwszy od lat) do namiotu, w którym do tańca będą przygrywały zespoły disco polo.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest największą uczelnią w regionie, na 17 wydziałach studiuje tu ponad 30 tys. studentów.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-24 ,