Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konkurs na pracę doktorską dotyczącą energetyki

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_da05f2eefe4325305.jpg
Konkurs na pracę doktorską dotyczącą energetyki
Autorzy prac doktorskich dotyczących energetyki mogą wziąć udział w konkursie im. Marii Skłodowskiej-Curie, organizowanym przez ambasadę francuską w Polsce i Instytut Francuski w Polsce. Zgłoszenia można przesyłać do 2 maja.

Nagroda zostanie przyznana za pracę doktorską obronioną w roku 2012 lub 2013. W konkursie startować mogą osoby, które pracę doktorską pisały w jednej z dziedzin ścisłych (np. fizyka, chemia, inżyniera). Praca ta powinna mieć zastosowanie w energetyce. Jak wymieniają organizatorzy, może ona dotyczyć np. kopalin, energii jądrowej czy odnawialnej, zagadnień związanych z biomasą, efektywnością energetyczną czy energią konwencjonalną.
 
W konkursie zostaną przyznane dwie nagrody, których łączna wartość wynosi 3,5 tys. euro. Zdobywcy obu nagród mogą liczyć na sfinansowanie pobytu naukowego we Francji. Zdobywca pierwszej nagrody dodatkowo będzie mógł odbyć - w dowolnym celu - drugą podróż z Warszawy do Francji i z powrotem.
 
Prace wezmą udział w konkursie posterowym. Plakaty, przygotowane w języku angielskim, powinny prezentować wyniki badań łącząc treści naukowe z popularnonaukową formą.
 
Konkurs organizowany jest przez Ambasadę Francji w Polsce i Instytut Francuski, we współpracy z firmami: EDF, AREVA oraz Air France. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 maja.
 
Więcej informacji na stronie.
 
2014-02-20 ,