Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konkurs na logo i hasło z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_88efb554e42921002.jpg
Konkurs na logo i hasło z okazji 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego
Choć 200. urodziny Uniwersytet Warszawski będzie obchodził w 2016 r., już teraz ogłosił konkurs na logo i hasło z okazji swojego jubileuszu. Organizatorzy chcą, by logotyp był prosty, nowoczesny i oryginalny, a hasło – łatwe do zapamiętania, czytelne i niepowtarzalne. Wskazane jest, aby zawierały one nazwę UW.
 
"Każda licząca się w świecie firma albo instytucja ma logo i hasło, które zachęcają do poznania jej walorów. UW potrzebuje takich symboli na specjalną okazję: dwusetne urodziny" - poinformowano na stronie uczelni.
 
Logo i hasło na 200-lecie powstania uczelni powinny akcentować dorobek UW – czołowe miejsce wśród krajowych uczelni pod względem jakości kształcenia i badań naukowych – oraz zachęcać studentów i naukowców z zagranicy do zapoznania się z uniwersytecką ofertą edukacyjną i osiągnięciami badawczymi.
 
Chętni mogą zgłaszać pomysły łącznie (logotyp i hasło), tylko logo lub tylko hasło. Dla zwycięzców przewidziano nagrody pieniężne. Prace można składać do 10 stycznia 2014 r.
 
"Organizatorowi konkursu zależy na stworzeniu wizerunku UW jako marki kojarzonej z jakością i nowoczesnością w podejściu do nauki i nauczania. Tematem przewodnim jubileuszu będzie umiędzynarodowienie uczelni i jej pozycja w świecie oraz wyzwania stojące przed Uniwersytetem Warszawskim w przyszłości” – napisali członkowie komitetu organizacyjnego jubileuszu w postanowieniach dotyczących konkursu.
 
Konkurs jest jednym z pierwszych wydarzeń jubileuszowych. Zimą na kampusie głównym stanie urodzinowy licznik, który będzie odmierzał czas do głównych obchodów 200-lecia założenia uczelni.
 
Królewski Uniwersytet Warszawski powstał w 1816 r. 800 studentów uczyło się wówczas na pięciu wydziałach: Prawa i Administracji, Lekarskim, Filozoficznym, Teologicznym oraz Nauk i Sztuk Pięknych. Dziś UW zatrudnia ponad 7000 osób (w tym ponad 3,5 tys. nauczycieli akademickich), a kształci ponad 50 tys. studentów. Ofertę dydaktyczną uczelni stanowi 39 kierunków studiów i ponad 100 specjalności i specjalizacji z zakresu nauk humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych.
 
2013-11-20 ,