Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konkurs dla śląskich studentów piszących o etyce w biznesie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_1750966d3d4818848.jpg
Konkurs dla śląskich studentów piszących o etyce w biznesie

"CSR strategią współczesności" - to hasło pierwszej edycji konkursu na studencki artykuł naukowy, organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UEK). Do wygrania są staże oraz nagrody rzeczowe. Prace można nadsyłać do 26 lutego.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, określana skrótem CSR (ang. Corporate Social Responsibility) to strategia przedsiębiorstw, które w działalności biznesowej kierują się zasadami etyki.

Do rywalizacji mogą przystąpić studenci III roku studiów licencjackich, studiów uzupełniających lub co najmniej III roku studiów jednolitych magisterskich uczelni wyższych z województwa śląskiego. Na konkurs należy zgłaszać prace o charakterze artykułu naukowego odnoszące się do strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu we współczesnych przedsiębiorstwach.

Laureatów konkursu wyłoni komisja powołana przez Katedrę Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych UEK. Nagrody to bezpłatne staże ufundowane przez Energomontaż - Południe SA Katowice, Fabrykę Automatyki Fach SA Cieszyn, Węglokoks SA Katowice oraz nagrody rzeczowe UEK.

Konkurs został objęty patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Etyki działające na UEK. Opiekunem koła jest ks. dr Grzegorz Polok - pełnomocnik rektora ds. Akademickich Warsztatów Pedagogicznych oraz adiunkt w Katedrze Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych na Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, duszpasterz akademicki Ośrodka DA "Zawodzie". Od kilku lat zajmuje się on problematyką związaną z etyką działalności gospodarczej, etyką w public relations oraz etosem nauczyciela akademickiego i problemami związanymi z uzależnieniami.

www.naukawpolsce.pap.pl

2012-02-09 ,