Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Konkurs dla dietetyków. Dla najlepszych – praktyki w Nestlé

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_90d81eac8e5780629.jpg
Konkurs dla dietetyków. Dla najlepszych – praktyki w Nestlé

Nestlé  Polska organizuje konkurs skierowany do studentów kierunków związanych z żywieniem i zdrowiem człowieka. Zadaniem uczestników jest opracowanie kompleksowego jadłospisu żywieniowego dla Natalii Honoraty Witalnej – postaci, której codzienne nawyki żywieniowe można śledzić na specjalnym fanpage’u. Najlepsi mają szansę na trzymiesięczną praktykę w Centrum ds. Żywienia Nestlé

Konkurs Nestlé jest ciekawą propozycją dla wszystkich studentów kierunków związanych z żywieniem człowieka. Konkursowe zadanie polega na uważnej obserwacji bohaterki, jej stylu życia, bycia, sposobu odżywiania, harmonogramu dnia codziennego, problemów zdrowotnych i kosmetycznych, a następnie ułożenie optymalnego dla niej sposób odżywiania. Można go przedstawić w dowolnej formie – jadłospis, plan żywienia, zalecenia żywieniowe itp.

Ma on być skrojony „na miarę”, a jednocześnie nietuzinkowy w treści i formie. Swoje decyzje należy uzasadnić, wskazując rozwiązania dla zaobserwowanych problemów bohaterki. Organizatorzy przypominają przy tym, że celem diety jest stała zmiana nawyków żywieniowych i każda modyfikacja dotychczasowego żywienia bohaterki powinna być dla niej możliwa, łatwa do zastosowania i rozłożona w czasie (metoda małych kroków) tak, aby nie wywoływać w jej dotychczasowym życiu rewolucji żywieniowej.

Opracowany plan żywieniowy należy przesłać między 14 maja a 10 czerwca 2012 na adres: konkursnwh@pl.nestle.com. Wyniki będą znane 18 czerwca 2012 i zostaną opublikowane na stronie www.nestle.pl/pl/nhw oraz na profil na Facebooku.

Autorzy najlepszych prac zdobędą wartościowe nagrody:

  • trzymiesięczną praktykę w Centrum ds. Żywienia Nestlé
  • wycieczkę szlakiem kuchni śródziemnomorskiej
  • udział w V Konferencji Naukowej Fizjologiczne uwarunkowania postępowania dietetycznego w Rogowie pod opieką Specjalisty ds. Żywienia Nestlé i przedstawienie tam autorskiej prezentacji
  • szkolenie z autoprezentacji przeprowadzone przez agencję PR Eskadra PUBLICA

Celem konkursu jest również wsparcie wydziałów kształcących w obszarach żywienia, zdrowia i technologii żywności w realizacji ich projektów dydaktycznych. Ten, którego studenci uzyskają łącznie najwięcej punktów z ocen prac konkursowych, otrzyma grant naukowy o wartości 15 tys. zł.

Projekt jest organizowany w ramach strategii Nestlé Nutrition, Health & Wellness (NHW) i ma na celu wsparcie młodych dietetyków oraz osoby zainteresowane propagowaniem zdrowego odżywiania w pierwszych krokach ich kariery zawodowej.

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres konkursnhw@pl.nestle.com. Aby wziąć w nim udział należy uprzednio zarejestrować się na stronie.

2012-05-07 ,