Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kończą się warsztaty kreatywne 3. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_2ef88cda0d2785810.jpg
Kończą się warsztaty kreatywne 3. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Na Politechnikach Warszawskiej i Wrocławskiej do 12 kwietnia trwają bezpłatne warsztaty kreatywne dla uczniów gimnazjów w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej przedmiotami ścisłymi i uczelniami technicznymi. Wiedza zdobyta podczas warsztatów może zainspirować do kreatywnego myślenia i przygotować uczniów do wzięcia udziału w drugiej części programu, czyli konkursie na wynalazek. Młodzież może zgłaszać pomysły na urządzenia przyjazne dla środowiska, ekonomiczne w produkcji i możliwe do szerokiego zastosowania.

Uczestnicy tegorocznych warsztatów dowiadują się, jak sterować robotem za pomocą światła, do czego może służyć stroboskop czy jak otrzymać czyste srebro, wykorzystując do tego glukozę lub kwas mrówkowy. Na blisko 50 warsztatów prowadzonych przez studenckie koła naukowe działające przy uczelni zapisało się ok. 1500 uczniów gimnazjów.

– Program zachęca do praktycznego wykorzystania wiedzy z zakresu nauk ścisłych, a prototypy wynalazków, które powstają w jego trakcie, są doskonałym dowodem na nieograniczoną pomysłowość i zapał młodych ludzi – powiedziała prezes zarządu Robert Bosch sp. z o.o., Krystyna Boczkowska.

Ostatnim etapem Akademii Wynalazców jest konkurs na wynalazek. Uczniowie, którzy chcą przedstawić swoje wynalazki, muszą uczestniczyć w organizowanych w marcu i kwietniu warsztatach. Udział w Akademii jest bezpłatny, a finałowe zespoły mogą liczyć na dofinansowanie na etapie przygotowywania prototypów wynalazków. Zwieńczeniem programu będzie wyłonienie zwycięzców konkursu na pomysł wynalazku w obu miastach podczas gal finałowych w czerwcu 2013 roku.

Nauczyciele mogą zgłaszać pomysły swoich podopiecznych do 26 kwietnia, wypełniając formularz zamieszczony na stronie www.akademiawynalazcow.edu.pl .

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny prowadzony od 2011 r. Celem projektu jest popularyzacja wśród młodzieży przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, techniki oraz zainteresowanie jej uczelniami technicznymi. Dotychczas w projekcie wzięło udział 1500 uczniów, którzy zgłosili blisko 60 pomysłowych wynalazków.

PAP - Nauka w Polsce

2013-04-10 ,