Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Kiedy jesteśmy najbardziej skłonni do zdradzania?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_d476108e234419339.jpg
Kiedy jesteśmy najbardziej skłonni do zdradzania?
Czy można uchronić związek przed zdradą? Tego zapewne nikt nie zagwarantuje. Można za to zachować szczególną uwagę w sytuacjach kryzysowych stających się często przyczyną niewierności partnera czy partnerki. Kiedy mieć się na baczności?
 
Kiedy mija zauroczenie
 
Pierwsze chwile w nowym związku to prawdziwa mieszanka ekscytacji, pewności siebie oraz idealizowania relacji oraz osoby, z którą ją nawiązaliśmy. Jednak po pewnym czasie wszystkie te bardzo przyjemne i intensywne emocje przemijają, a my powoli zaczynamy zauważać wady ukochanej osoby. Kiedy mieszka się razem, w życie wkrada się także rutyna będąca nieraz zabójcza dla związku. Często problemy związane są z pojawieniem się na świecie dzieci – zdarza się, że świeżo upieczona mama cały swój czas i uwagę poświęca maluchowi, a partner pozostaje gdzieś na uboczu z poczuciem odrzucenia. Wszystkie takie sytuacje mogą stanowić pretekst do poszukiwania możliwości zaspokojenia własnych potrzeb (nie tylko seksualnych) w innym miejscu niż własny dom.
 
Kryzys wieku średniego
 
Zazwyczaj kryzys wieku średniego kojarzy się z mężczyznami po czterdziestce. Faktycznie, poczucie niespełnienia, pojawiające się coraz częściej w domu konflikty czy mniejsza ilość seksu stają się nierzadko przyczynami poszukiwania młodszej kochanki. Warto jednak pamiętać, że także panie sfrustrowane są nieraz szybko mijającym czasem oraz uciekającą młodością. Szczególnie newralgicznym momentem są okrągłe rocznice urodzin czy przełomowe momenty jak np. Nowy Rok. Jeśli w tak ważnej chwili kobieta czuje się niedoceniana, samotna lub po prostu zawiedziona swoim partnerem, także może zacząć szukać szczęścia gdzie indziej.
 
Problemy w związku
 
Najczęstszą przyczyną zdrady są jednak po prostu problemy w związku i nieodpowiednia relacja pomiędzy partnerami. Brak realnego zainteresowania potrzebami drugiej osoby w połączeniu z jej niską samooceną to szybka droga do rozpadu związku. Podobnie działa m.in. nadmierna dominacja jednej ze stron, chorobliwy brak zaufania czy przedłużająca się oziębłość. Szukając stuprocentowych dowodów zdrady (takich jak zdjęcia czy wideo), decydujemy się nieraz na skorzystanie z profesjonalnej pomocy – dyskretną i skuteczną obserwację ukochanej osoby proponują prywatne agencje detektywistyczne – jak np. ta na detektyw24.net. Czy warto wybaczać zdradzającemu partnerowi? Zdania są podzielone – wychodzi na to, że wiele zależy tu od indywidualnej sytuacji każdej pary. Zdarza się jednak, że zdrada staje się pretekstem do pierwszej od lat szczerej rozmowy o oczekiwaniach oraz obawach.
 
Odkrywając zdradę drugiej połówki, zawsze jest się zszokowanym i zawiedzionym. Warto jednak pamiętać, że zwykle ma ona głębsze przyczyny wynikające z nieprawidłowości w relacji.
2014-05-30 ,