Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Imagine Cup - ruszyła kolejna edycja konkursu!

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_3857a9742e2959662.jpg
Imagine Cup - ruszyła kolejna edycja konkursu!
11 września oficjalnie ogłoszono start kolejnej edycji jednego z największych międzynarodowych konkursów dla studentów - Microsoft Imagine Cup. Nowa edycja przynosi ze sobą kilka istotnych zmian.

Microsoft Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Ma już za sobą długą historię - tegoroczna edycja będzie jego 11 odsłoną. Finał konkursu odbędzie się w lipcu 2013 roku. Pula nagród, jakie będzie można odebrać podczas finałowej gali w Rosji, uległa podwyższeniu - a nie jest to jedyna zmiana w stosunku do poprzednich edycji.

Aplikacje do konkursu można zgłaszać w 3ech głównych kategoriach:
  • World Citizenship - dla aplikacji, które - jak zostało to określone na stronie internetowej Imagine Cup - zmienią czyjeś życie.
  • Games - czyli krótko mówiąc, dla twórców gier.
  • Innovation - dla tych, którzy chcą wprowadzać rewolucje i planują zrealizować "nawet najbardziej szalone pomysły", np. nowe zastosowanie GPS lub też rewolucję w zakupach przez internet.
W każdej z tych kategorii przewidziane są 3 nagrody główne: 50 tys., 10 tys. i 5 tys. dolarów. Nie obowiązuje żadne motto przewodnie - można zająć się dowolnym tematem, dopóki będzie dopasowany do jednej z trzech kategorii głównych.

Oprócz nich, są jeszcze 3 kategorie Challenge:
  • Windows 8 App Challenge - dla projektatnów aplikacji przygotowanych z myślą systemu operacyjnego Windows 8
  • Windows Phone Challenge - dotyczy aplikacji mobilnych
  • Windows Azure Challenge - dla aplikacji przeznaczonych na chmury obliczeniowej Windows Azure
Nagrody w kategoriach Challenge są nieco niższe - wynoszą odpowiednio 10 tys., 5 tys. i 1 tys. dolarów za miejsca na podium. Finały odbędą się w dniach 8-11 lipca w Petersburgu. Dodatkowo finaliści będą mogli ubiegać się o dofinansowanie dla realizacji swoich pomysłów, którego udzieli Microsoft.

Polacy mają już spore doświadczenie w konkursie Imagine Cup. W 2012 roku polscy uczestnicy zajęli drugie miejsce w kategorii Windows Phone Challenge oraz trzecie w kategorii Kinect Fan Labs Challenge. Miejmy nadzieję, że najnowsza edycja okaże się jeszcze bardziej szczęśliwa.
2012-09-17 ,