Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Ile zarabia Święty Mikołaj?

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_0f204ffa867295734.jpg
Ile zarabia Święty Mikołaj?

Średnia stawka za półgodzinną wizytę domową 6 grudnia waha się od 75 PLN w Lublinie do 160 PLN w Łodzi – podaje portal wynagrodzenia.pl.

6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, czas więc pomyśleć nie tylko o prezentach, ale również o tych, którzy je przynoszą. Zgodnie z tradycją podarki rozdawać powinien Święty Mikołaj. Kiedyś podobno robił to za darmo. Teraz kiedy zamienił renifery na konie mechaniczne, za swoje wizyty pobiera opłatę.

 

Wynagrodzenie Mikołaja uzależnione jest od wielu czynników. Wpływa na nie przede wszystkim dzień, w który ma odbyć się wizyta, dodatkowe atrakcje w postaci Pani Mikołajowej, Śnieżynki czy reniferów, czas wizyty, miejsce (prywatny dom/instytucja), a nawet ilość osób, którym prezenty trzeba wręczyć. Zarobki Mikołaja są także zróżnicowane geograficznie.

Średnia stawka za półgodzinną wizytę domową w dniu 6 grudnia waha się od 75 PLN w Lublinie do 160 PLN w Łodzi. We Wrocławiu i Łodzi za wizytę Mikołaja zapłacić trzeba nawet 200 PLN. Najniższe stawki za wizytę obdarowującego proponowane są w Krakowie (od 30 PLN), Lublinie (od 35 PLN) i Warszawie (od 40 PLN).

Mikołaj zanim zacznie odwiedzać dzieci i dorosłych musi zainwestować w kupno odpowiedniego ubrania. Profesjonalny strój, który obejmuje czerwoną kurtkę, podkoszulek, spodnie i czapkę, brodę wraz z peruką i klejem, buty, pas rękawice, okulary, sztuczny brzuch oraz worek kosztuje około 700 PLN. Ile półgodzinnych wizyt musiałby złożyć Mikołaj, aby zrekompensować sobie wydatek poniesiony na odzienie?


2012-12-05 ,