Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Humaniści kontratakują!

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_f5269cb6684799719.png
Humaniści kontratakują!
Kilka dni temu ruszyła akcja pt. „Humaniści Kontratakują”, której celem jest przybliżenie młodym ludziom humanistów z pasją, którzy nie tylko pomyślnie funkcjonują na rynku pracy, ale często osiągają sukcesy zawodowe właśnie dzięki interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętnościom. Do udziału w akcji zapraszają Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej wraz z serwisem Edulandia.pl.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do maturzystów, bo to oni stoją przed swoją życiową decyzją, jaki kierunek studiów wybrać po maturze. A wybór ten nie jest łatwy, tym bardziej, że negatywne opinie na temat humanistów są niestety dość powszechne. Tymczasem badania prowadzone przez uczelnie i przykłady z życia samych absolwentów-humanistów dowodzą, że pracodawcy chętnie ich zatrudniają i doceniają za wkład jaki wnoszą do ich firm. Współczesne kierunki humanistyczne i społeczne to już nie są studia teoretyczne. To przede wszystkim studia praktyczne, nastawione na ścisłą współpracę z biznesem i powiązanie z nowoczesnymi technologami, które są wykorzystane w procesie kształcenia. Także absolwenci sami zdobywają specjalistyczne przygotowanie do tego, by współtworzyć nowe rozwiązania technologiczne.

W ramach akcji można będzie znaleźć wiele artykułów na temat rynku pracy w kontekście humanistów, prognoz czy perspektyw jakie będą mieli przed sobą. Co kilka dni publikowane będą także teksty pokazujące dlaczego warto studiować kierunki humanistyczne oraz w jakich przyszłościowych zawodach można pracować po ich ukończeniu.

Autorami artykułów są dziennikarze Edulandia.pl oraz eksperci m.in. psychologowie społeczni, specjaliści od rynku pracy, pracownicy biur karier uczelni wyższych, socjologowie, specjaliści od komunikacji, przedstawiciele biznesu, rzecznik praw absolwenta oraz wielu innych.

Na stronach akcji pojawią się także opisy kierunków humanistycznych XXI wieku. Opisane zostaną badania naukowe prowadzone przez przedstawicieli nauk humanistycznych i społecznych, które mają walor praktyczny i często wykorzystywane są również w biznesie.  Humaniści, którzy osiągnęli sukces podzielą się swoimi doświadczeniami i dadzą wskazówki, jak znaleźć sposób na siebie dzięki studiom humanistycznym i społecznym.

Podziel się swoją opinią!
Wszyscy maturzyści, ale także studenci i absolwenci mogą brać udział w akcji "Humaniści kontraktują". Jeśli chcą wyrazić swoje zdanie i podzielić się doświadczeniami, pokazać przykłady ciekawych kierunków lub przykłady innych osób wpisujących się w ramy akcji mogą kontaktować się z organizatorami akcji pod adresem: humanisci@agora.pl lub humanisci@swps.edu.pl.

Strona akcji „Humaniści kontratakują” znajduje się pod adresem: www.edulandia.pl.
Organizatorami akcji jest Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej oraz studencki serwis edukacyjny Edulandia.pl.


***
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 14,4 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.
2013-09-19 ,