Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Gratka dla wielbicieli sztuki i technologii w Poznaniu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e7366304c29665527.jpg
Gratka dla wielbicieli sztuki i technologii w PoznaniuO tym, że sztukę da się połączyć z technologiami teleinformatycznymi będzie się można przekonać podczas wykładu otwartego, który odbędzie się 10 listopada w Poznaniu. Na zaproszenie UAM wystąpi tam prof. Roy Ascott.

Wykład zapowiada się na pasjonującą podróż, przedstawiającą związki pomiędzy sztuką, technologią. To właśnie prof. Ascott dał początek wielu pracom artystycznym i badawczym, które były jednocześnie narzędziami komunikacji teleinformatycznej w czasach, kiedy dopiero rozpoczynano prace nad internetem.

Wykład prof. Ascotta może być niezwykle inspirujący i interdyscyplinarny. Zapowiadana jest m.in. prezentacja eksperymentalnej sztuki, która pozwala traktować technologię jako element ludzkiej świadomości.

Prof. Ascott współpracuje z wieloma ośrodkami badawczo-rozwojowymi, które pracują nad zastosowaniem technologii informatycznych i komunikacyjnych w sztuce, humanistyce i naukach społecznych. Jest również członkiem Rady Programowej Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Humanities/Art/Technology - instytucji działającej na UAM w Poznaniu.

Prace prof. Ascotta mogą wydawać się bardziej sztuką niż twardą nauką czy też rzeczą potrzebną do rozwoju kariery, jednak pomagają też poszerzać nasze rozumienie medialnej rzeczywistości oraz łączyć łączyć osiągnięcia nauki z naszą codziennością.

Wykład (w języku angielskim, ale z polskim tłumaczeniem) odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godz. 13.00 w Sali Śniadeckich mieszczącej się w Collegium Maius na UAM w Poznaniu (na ul. Fredry 10). Wstęp jest bezpłatny.
2012-11-09 ,