Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Gra opracowana przez studentów z Rzeszowa 1. w międzynarodowym konkursie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_558e1433404652394.jpg
Gra opracowana przez studentów z Rzeszowa 1. w międzynarodowym konkursie
Gra „Freddy”, stworzona przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, zajęła 1. miejsce w międzynarodowym konkursie branżowym gier „Windows Phone 8 and Windows Store”. Konkurs został zorganizowany przez firmy Microsoft i Unity.

W zawodach wzięło udział około tysiąca firm. Wśród zwycięzców znalazło się jedynie 15 gier. Twórcą zwycięskiej gry jest firma MobiTouch założona przez studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

„+Freddy+ wygrał w kategorii Windows Store. Organizatorzy konkursu okrzyknęli tę rozgrywkę najbardziej oryginalną, wręcz jedyną w swoim rodzaju” – poinformowała rzeczniczka uczelni Urszula Pasieczna.

 

Twórcy "Freddy’ego" otrzymają nagrodę w wysokości 30 tys. USD.

 

Celem konkursu było wyłonienie najciekawszych i najbardziej innowacyjnych gier lub innych interaktywnych treści aplikacji ("Gry lub zawartość"), które są zbudowane przy użyciu oprogramowania Unity i stworzone pod system Windows Store lub Windows Phone.

 

Do zawodów zgłoszone zostały również te gry, które już wcześniej zostały opublikowane na platformach alternatywnych (Android, Kindle, iOS, itd.), ale są równocześnie kompatybilne z przynajmniej jedną ze wspomnianych platform Windows.

 

Pasieczna podkreśliła, że „Freddy”, w odróżnieniu od pozostałych finałowych projektów, jako jedyny nie jest jeszcze opublikowany.

 

„Freddy” to gra zręcznościowo-przygodowa. Bohaterem jest półmechaniczna żaba, stworzona przez szalonego naukowca, której celem i jednocześnie celem gry jest ucieczka. Zadaniem gracza jest umożliwienie Freddy’emu wydostania się z laboratorium i przeżycia wielu nietypowych przygód, które odsłaniają kolejne plansze: wnętrza studni, tropików, przestworzy czy kosmosu. Całość ma oprawę graficzną i muzyczną autorstwa MobiTouch.

 

Jest to już drugi sukces tej gry; "Freddy" został doceniony w tegorocznej edycji konkursu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, organizowanego przez Microsoft. Projekt MobiTouch zajął wtedy drugie miejsce w kategorii "Aplikacja Konsumencka".

 

W tamtej rozgrywce rywalizowało 107 firm z całego kraju. Podczas finałowej gali przedstawionych zostało tylko 10 najlepszych projektów biznesowych i konsumenckich, stworzonych na platformy Windows 8, Windows Phone 8 i Windows Azure.

 

Spółka MobiTouch działa od stycznia 2013 roku. Jej twórcy, czyli studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uzyskali dofinansowanie na stworzenie firmy z funduszu InnoFund działającego przy uczelni. Fundusz wspiera innowacyjne przedsięwzięcia i pomysły biznesowe.

 

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

2013-11-27 ,