Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Fundacja GE kolejny raz poszukuje studenckich liderów

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_b24046e2598869366.jpg
Fundacja GE kolejny raz poszukuje studenckich liderów

Studenci z pięciu polskich politechnik mogą wziąć udział w kolejnej edycji Programu Stypendialnego dla Liderów. Zgłoszenia do programu - organizowanego przez Fundację GE oraz Instytut Edukacji Międzynarodowej - można przesyłać do 5 marca. 

Program jest skierowany do studentów drugiego roku wydziałów ekonomii, zarządzania, inżynierii i technologii z politechnik w Gdańsku, Łodzi, Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

Jak zapewniają organizatorzy, inicjatywa ma się przyczynić do rozwoju zdolności przywódczych uczestników oraz wykształcić nowe pokolenie liderów, którzy będą w stanie rywalizować ze sobą na arenie międzynarodowej.

Stypendyści są wybierani spośród najlepszych studentów za pomocą surowych kryteriów stosowanych na całym świecie. Kandydaci będą musieli zaprezentować swoje znakomite osiągnięcia akademickie, aktywne zaangażowanie ponadprogramowe (takie jak działalność w stowarzyszeniach studenckich, wolontariat czy projekty społeczne) oraz zdolności przywódcze.

Wybrani w konkursie będą otrzymywali 1500 euro rocznie przez dwa lata. Wezmą udział w regionalnym Programie Rozwoju Zdolności Przywódczych, będą też mieli szansę poznać działalność GE oraz przedstawicieli wyższej kadry kierowniczej z różnych działów tej firmy, obserwując ich w pracy podczas tzw. shadow day. Oprócz możliwości zdobycia czołowej pozycji w swoich dziedzinach uczestnicy programu mają szansę stać się liderami społeczeństwa.

"Program pozwala stypendystom zapoznać się bezpośrednio z wartościami i praktykami biznesowymi międzynarodowej korporacji, zobaczyć z bliska działalność na skalę światową i nawiązać bardzo użyteczne kontakty. Inicjatywa ta stanowi wsparcie dla studentów oraz inwestycję w nową generację liderów w Europie Środkowo-Wschodniej" - powiedział dyrektor regionalny GE w Europie Środkowej Lesław Kuzaj.

Jak dodał studenci z Polski, Czech, Węgier i Rumunii mogą stworzyć w ten sposób sieć młodych intelektualistów, która wspiera współpracę między krajami tego regionu z pożytkiem dla każdego z nich. "Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że dzięki 32 studentom, którzy wezmą udział w programie w tym roku, ta międzynarodowa sieć będzie obejmować już ponad 400 młodych liderów" - podkreślił Kuzaj.

Kandydaci nie mogą być absolwentami innych studiów wyższych i muszą wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego. Jeśli chcą zgłosić swoją kandydaturę w programie, powinni przesłać wypełniony formularz wraz z esejem liczącym tysiąc słów, dwa listy polecające (w tym co najmniej jeden od profesora), życiorys oraz fotokopie dokumentów potwierdzających ukończenie pierwszego roku studiów z tłumaczeniem na angielski (tłumaczenie przysięgłe nie jest wymagane).

Sponsorowany przez Fundację GE Program Stypendialny dla Liderów to pierwsza tego typu inicjatywa dla studentów z Polski i Europy Środkowej. Został wdrożony dzięki środkom przekazanym przez Fundację GE, organizację charytatywną założoną przez firmę General Electric (GE). Program rozpoczął się na Węgrzech jesienią 2002 r., a sukces pierwszej edycji sprawił, że Fundacja GE upoważniła europejskie biuro IIE w Budapeszcie do rozszerzenia inicjatywy w oparciu o model węgierski na Polskę i Czechy, a potem również Rumunię.

Dzięki dotacjom ze strony Fundacji GE oraz współpracy z uniwersytetami na Węgrzech, w Polsce, Czechach i Rumunii, regionalna grupa stypendystów, którzy mogą rozwijać swoje zdolności przywódcze, powiększyła się w 2011 r. o kolejnych 32 studentów. W ten sposób liczba członków sieci stypendystów w krajach Europy Środkowo-Wschodniej sięgnęła w ubiegłym roku niemal 400 osób.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: http://www.scholarshipandmore.org/cee.

www.naukawpolsce.pap.pl

2012-02-15 ,