Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Euroentuzjaści i eurosceptycy do piór!

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_49715fb6926745673.jpg
Euroentuzjaści i eurosceptycy do piór!

Wyjazd na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego i wywiady z parlamentarzystami to nagroda dla uczestników studenckiego konkursu dziennikarskiego. Zadaniem uczestników jest napisanie artykułu prasowego na temat „Obywatelstwo europejskie - same prawa czy także obowiązki?".

Konkurs organizują Euractiv.pl i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Mogą wziąć w nim udział pełnoletni studenci i doktoranci – "przedstawiciele pokolenia młodych Europejczyków, którym kwestie związane z mobilnością w ramach UE oraz sprawy obywatelskie są szczególnie bliskie" – informują organizatorzy konkursu.

Spośród wszystkim nadesłanych prac, jury konkursowe w składzie: Paweł Kowal, Wojciech Olejniczak, Rafał Trzaskowski (posłowie do Parlamentu Europejskiego), redaktor naczelna EurActiv.pl Maria Graczyk, dyrektor BIPE Jacek Safuta oraz politolog i medioznawca prof. UW Ewa Stasiak-Jazukiewicz wyłoni trzy najlepsze artykuły – w tym jeden zwycięski.

Trzy najlepsze artykuły zostaną opublikowane na stronach Euractiv.pl i Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, a także na profilach na Facebooku obu instytucji.

Zdobywca pierwszego miejsca dostanie propozycję wyjazdu na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego, podczas której przeprowadzi wywiady z posłami do PE i napisze jeden artykuł.

PAP - Nauka w Polsce

2012-11-19 ,