Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Dwie polskie uczelnie w prestiżowym rankingu

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_ddfd0410ea9600163.jpg
  Dwie polskie uczelnie w prestiżowym rankingu
Dwie uczelnie z Warszawy znalazły się w najnowszym rankingu Masters in Management 2012, sprządzanym przez Financial Times. Ranking obejmuje 70 uczelni z całego świata.

Dla Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej to nie pierwsza obecność w rankingu tworzonym przez dziennik Financial Times. Jednak to ta pierwsza ma większe powody do świętowania. Nie dość, że zajęła wyższą lokatę niż jej konkurentka z Warszawy (28 miejsce) to jeszcze awansowała o 7 pozycji.

Tak dobrze nie poszło drugiej polskiej uczelni obecnej w rankingu. Szkoła Główna Handlowa, która w najnowszym rankingu zajęła 56 pozycję, zaliczyła spadek aż o 6 pozycji. Na szczęście nie jest to wielki "uszczerbek na zdrowiu" dla AGH - uczelnia nadal cieszy się silną renomą wśród polskich uczelni biznesu.

Pierwsza dziesątka została nieco zdominowana przez uczelnie Francuskie - aż 3 uczelnie pochodzą z tego kraju a dodatkowo działa tam międzynarodowa szkoła ESCP Europe. Jednak na szczycie rankingu znajduje się uczelnia ze Szwajcarii - Universytet z St. Gallen. Co ciekawe, w rankingu nie ma ani jednej uczelni ze stanów zjednoczonych.

Ranking sporządzany jest na podstawie 3 kategorii: danych na temat postępów kariery zawodowej absolwentów danej szkoły (m.in. na temat zatrudnienia oraz rocznych zarobków), różnorodnośc uczelni (ilość studentów z zagranicy, kobiet wśród studentów, odsetek kobiet w kadrze naukowej, itp.) oraz ocena jej udziału w programach międzynarodowych.

Cały ranking, a także więcej informacji można znaleźć na stronie dziennika Financial Times.
2012-09-18 ,