Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Drukarki 3D, quadrokoptery i alpaki atrakcjami Dni SGGW

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_e9482824564800980.jpg
Drukarki 3D, quadrokoptery i alpaki atrakcjami Dni SGGW

Samolot zwiadowczy, gotowanie w próżni, latające roboty quadrokoptery, drukarki 3D, pokaz hodowli alpak, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni, to kilka atrakcji przygotowanych z okazji „Dni SGGW”. Odbędą się one 17 i 18 maja br.

Patronem tegorocznych Dni SGGW jest Wydział Inżynierii Produkcji. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Obchody Dni SGGW rozpocznie uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Janowi Gawęckiemu, wybitnemu uczonemu specjalizującemu się w wiedzy o żywności i żywieniu człowieka. Odbędzie się ona w piątek 17 maja o godz. 11.

– Studenci, koła naukowe, wydziały oraz inne jednostki SGGW przygotowali dwudniowy program prezentujący uczelnię oraz gwarantujący świetną zabawę i wypoczynek całym rodzinom – informuje rzecznik uczelni dr Krzysztof Szwejk.

Wydziały SGGW zaprezentują bogatą ofertę nowoczesnych urządzeń i technologii wykorzystywanych w praktyce. Będzie można poznać przykłady wykorzystania podczerwieni, obejrzeć pracę drukarki 3D, pracę robotów latających tzw. quadrokopterów, samolotów zwiadowczych czy reaktora do biogazu. „Biotechnologiczne nowości oraz wykorzystanie GMO w żywieniu człowieka i zwierząt, to prezentacje, które zawsze wzbudzają duże zainteresowanie odwiedzających w tych dniach kampus SGGW” – podkreśla rzecznik SGGW.

W tym roku po raz pierwszy na terenie nowej części kampusu będzie można oglądać stado ok. 50. alpak pochodzących z Ameryki Południowej. Wydział Nauk o Zwierzętach we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak zaprezentują profesjonalny pokaz strzyżenia, wykorzystanie tych zwierząt w turystyce, rekreacji oraz alpakoterapii. Można będzie także kupić produkty wykonane z wełny alpaki. Uczelniany park zamieni się w mini zoo, a goście będą mogli stanąć oko w oko z gadami, płazami, rybami, rakami, pszczołami, pająkami i ślimakami.

W laboratoriach wydziałów zajmujących się żywieniem człowieka i wykorzystaniem technologii w produkcji żywności będą wykonywane pomiary stężenia glukozy i cholesterolu we krwi, składu ciała metodą bioimpedancji (BMI), testy wysiłkowe, pokaz kuchni molekularnej. Będzie można także wysłuchać wykładu o zależnościach pomiędzy sposobem odżywiania, a chorobami Parkinsona i Alzheimera

Na kiermaszu „Smaki natury i cuda wianki” można obejrzeć oraz kupić zioła i rośliny ozdobne. Wydział Leśny SGGW wraz z kilkoma nadleśnictwami i współpracującymi z wydziałem instytucjami, przygotował dla mieszkańców Warszawy akcję „Leśnicy dla stolicy”.

Podczas tegorocznej majówki z uczelnią, będzie można oglądać Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW. Na zwiedzanie można zapisać się na stoisku Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Uczniowie szkół średnich mogą wybrać się do Kliniki Koni, stajni, ujeżdżalni oraz Kliniki Małych Zwierząt. Tu również obowiązują zapisy na stoisku Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Dodatkowymi atrakcjami będą: przygotowany przez Płocką Drużynę Kuszniczą pokaz strzelania z łuku i kuszy, prezentacja XIV wiecznej broni artyleryjskiej, nauka strzelania z łuku oraz rzutu toporem lub włócznią. W uczelnianym parku odbędą się pokazy kawalerii konnej, ratownictwa medycznego, zabytkowych motocykli. Na stoisku Wydziału Rolnictwa i Biologii będzie można zobaczyć pokaz wyplatania wikliny.

Wszystkie wydziały SGGW zaprezentują swoją bogatą ofertę edukacyjną, a przyszli studenci mogą szczegółowo zapoznać się z zasadami rekrutacji na studia. W trakcie Dni SGGW uczelnia organizuje konkurs „Start po indeks”, w którym biorą udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy konkursu napiszą test z wybranego przedmiotu: biologii, chemii, matematyki, geografii, historii, fizyki. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych przedmiotów otrzymają indeksy SGGW.

Majówka w SGGW odbędzie się w piątek i sobotę (17 i 18 maja) między godz. 10 a 16. Główne imprezy odbędą się na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w nowej części uczelnianego kampusu w okolicach budynku 34.

Więcej informacji na temat przygotowanych atrakcji i szczegółowy program Dni SGGW można znaleźć na stronie internetowej.

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-13 ,