Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Czerwona Róża i samochód dla najlepszego pomorskiego studenta

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_1abf6b9bb65518323.jpg
Czerwona Róża i samochód dla najlepszego pomorskiego studenta

Filip Ignatowicz, student malarstwa z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zwyciężył w konkursie o Czerwoną Różę i okazał się najlepszym studentem z Pomorza. W nagrodę otrzymał samochód osobowy. W konkursie nagrodzono też najlepsze studenckie koło naukowe z województwa pomorskiego.

Filip Ignatowicz to student czwartego roku malarstwa z Akademii sztuk Pięknych w Gdańsku. Za swoje osiągnięcia otrzymał m.in. samochód osobowy, Skodę Fabię. Średnia ocen Ignatowicza wynosiła 5,08.

Zwycięzca brał udział w międzynarodowej wystawie Video-Artu „Next Identities” organizowanej w ramach International Artexpo. Uczestniczył też w czterech międzynarodowych wystawach w ramach festiwalu IFYart (International Festival of Youth Art) na Litwie. Zdobywca statuetki Czerwonej Róży opracował też autorską wizualizację oraz wideoscenografię do spektaklu „Hamlet Transgatunkowy” w reżyserii Roberta Florczaka. Poza tym Ignatowicz zdobył 2. miejsce na festiwalu Market Art Festiwal za najlepszą pracę.

W kategorii kół naukowych zwyciężyło Studenckie Koło Naukowe Etnologów z Uniwersytetu Gdańskiego. W nagrodę otrzymało stypendium w wysokości 12 tys. zł. Studenci z koła zorganizowali Studencką Interdyscyplinarną Konferencję Kultura Ludów Morza i wydają Gazetę Gdańskich Antropologów „Tam Tam”. Poza tym organizowali wykłady i prelekcje z cyklu Ścieżki Antropologii Współczesnej, a także spotkania z religiami w ramach cyklu „Gdańsk Miastem wielu kultur?”. Koło prowadziło też studenckie badania terenowe.

Do konkursu Czerwonej Róży mają prawo przystąpić studenci i koła naukowe tych szkół wyższych Pomorza, które mają uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Szczegóły konkursu na stronie: www.czerwonaroza.org.pl/

PAP - Nauka w Polsce

2013-05-22 ,