Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Amerykaniści z całego świata spotkają się w Szczecinie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_663ff7e5ef2989543.jpg
Amerykaniści z całego świata spotkają się w Szczecinie
Naukowcy z niemal 30 państw świata przyjadą w sierpniu do Szczecina na VI Światowy Kongres International American Studies Association (IASA) „Pośród Oceanów”. Celem spotkania będzie m.in. wymiana myśli akademickiej na temat dziedzictwa kulturowego obu Ameryk.

Kongres (3-6 sierpnia) jest cyklicznym wydarzeniem realizowanym w ramach IASA – organizacji, której zadaniem jest promocja szeroko rozumianej kultury Stanów Zjednoczonych Ameryki na świecie. Odbywa się on co dwa lata i prowadzony jest w czterech językach: angielskim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim. IASA zrzesza uczonych z całego świata specjalizujących się w szeroko rozumianej kulturze amerykańskiej – czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez rzeczniczkę prasową Uniwersytetu Szczecińskiego Julię Poświatowską.

Spotkanie w Szczecinie IASA organizuje wspólnie z Katedrą Filologii Angielskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Instytutem Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Patronat nad nim objęli: rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – profesor Wiesław Banyś oraz rektor Uniwersytetu Szczecińskiego – profesor Edward Włodarczyk.

Kongres będzie poświęcony transatlantyckim i transpacyficznym studiom nad szeroko pojętą kulturą Zachodu i jej literackimi, historycznymi, politycznymi i ekonomicznymi aspektami i zgromadzi naukowców z prawie 30 państw. Jego celem będzie m.in.: wymiana myśli akademickiej na temat dziedzictwa kulturowego obu Ameryk, propagowanie wiedzy o Amerykach i kulturze amerykańskiej.

Wykłady plenarne poprowadzą m.in. profesor Bruce Robbins z Uniwersytetu Columbia, profesor Tadeusz Sławek z Uniwersytetu Śląskiego i zdobywca Nagrody Pulitzera, profesor John Matteson z nowojorskiego CUNY - czytamy w komunikacie.

Więcej informacji na temat kongresu można znaleźć na stronie www.iasa.us.edu.pl

Kongres będzie częścią Finału Regat Żaglowców Tall Ships Races 2013 w Szczecinie.

PAP - Nauka w Polsce


2013-07-24 ,