Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

ALK i SGH w rankingu uczelni biznesowych "Financial Times"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_a84dd5a03d2381849.jpg
ALK i SGH w rankingu uczelni biznesowych

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa to dwie polskie szkoły wyższe, które znalazły się w rankingu europejskich uczelni biznesowych „Financial Times”, opublikowanym w poniedziałek. ALK zajęła w nim 37. miejsce, zaś SGH znalazła się na 76. miejscu.

Ranking europejskich uczelni biznesowych "Financial Times" jest efektem połączenia wyników uzyskanych w kilku zestawieniach cząstkowych, w tym dla kierunków magisterskich z zarządzania, studiów MBA i EMBA oraz programów dla wyższej kadry menedżerskiej.

Twórcy rankingu europejskich uczelni biznesowych – oprócz zarobków i kariery absolwentów szkół biznesu – biorą pod uwagę zróżnicowanie kadry dydaktycznej i studentów, dorobek wykładowców i prestiż międzynarodowy uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego w rankingu z 60. pozycji zajmowanej przed rokiem, awansowała na 37. miejsce.

– W 2012 roku Akademia Leona Koźmińskiego znacząco awansowała we wszystkich rankingach +FT+, w których została sklasyfikowana. Jej program EMBA znalazł się na 21. miejscu, kierunek zarządzanie na 26., a finanse na 19. miejscu w Europie – informuje rzecznik prasowy ALK Ewa Barlik.

Listę najlepszych osiemdziesięciu szkół w Europie – według "Financial Times" – otwiera hiszpańska IE Business School, przed HEC Paris i London Business School. Wysoko plasują się międzynarodowe projekty, w których uczelnia europejska występuje z partnerem spoza Europy jak np. francusko-singapurski INSEAD (4. miejsce), czy Alto University (Finlandia, Korea Płd., Singapur - 21. miejsce).

Liderem kształcenia biznesowego w Europie Środkowej i Wschodniej jest ALK (37. miejsce), która wyprzedza warszawską SGH (76. miejsce), praski Uniwersytet Ekonomiczny (78.) i Corvinus University z Budapesztu (79. pozycja).

– Obecność polskich szkół wyższych w międzynarodowych rankingach przyciąga cudzoziemców, którzy chcą studiować w naszym kraju. W Akademii Leona Koźmińskiego uczy się blisko tysiąc obcokrajowców z 56 krajów, co stanowi niemal 30 proc. wszystkich studentów stacjonarnych. Źródłem sukcesu jest angielskojęzyczny program bardzo wysoko oceniony pod względem jakości nie tylko przez Polską Komisję Akredytacyjną, ale też przez międzynarodowe komitety akredytacyjne EQUIS i AACSB - mówi rektor ALK prof. Witold T. Bielecki.

Według "FT" absolwenci Executive MBA z dyplomem ALK zarabiają 153 tys. dolarów rocznie. Na największe dochody mogą liczyć absolwenci EMBA z London School of Economics (27. miejsce w rankingu "FT") – 308 tys. dolarów rocznie.

Absolwenci z dyplomem magistra zarządzania najlepszych uczelni europejskich zarabiają średnio ponad 50 tys. dolarów rocznie, zaś absolwenci tego kierunku z ALK - nieco powyżej tej średniej (51 tys. dol.).

Ranking uczelni biznesowych znajduje się pod linkiem.

PAP Nauka w Polsce


2012-12-04 ,