Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Akademia Leona Koźmińskiego ponownie w rankingu Financial Times

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_454223a8e06253635.jpg
Akademia Leona Koźmińskiego ponownie w rankingu Financial Times
Akademia Leona Koźmińskiego, jako jedyna polska uczelnia, znalazła się w prestiżowym rankingu dziennika „Financial Times” najlepszych szkół biznesu w Europie. Obroniła ubiegłoroczną, 37. pozycję. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo szkoły z Francji i Hiszpanii.

W najnowszym rankingu „Financial Times” znalazło się 75 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. Najwięcej wśród nich jest szkół brytyjskich (21) i francuskich (18). Zwycięzcami okazały się ex aequo: HEC Paris - najstarsza szkoła biznesu w Europie oraz IE Business School z Hiszpanii. Kolejne dwie pozycje - również ex aequo - zajęły: London Business School i Esade Business School z Hiszpanii. Na piątym miejscu „Financial Times” sklasyfikował francuską Insead.
 
Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) już po raz piąty znalazła się w głównym rankingu „Financial Times”. Zadebiutowała na liście w 2009 r.
 
"Nasza obecność w rankingu Financial Times jest elementem strategii umiędzynarodowienia uczelni, otwierania się na studentów z różnych krajów – mówi rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. Witold Bielecki. - Jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną uczelnią z naszego regionu Europy. Jest szansa na uzyskanie jeszcze wyższej lokaty, kiedy FT zaliczy do głównego rankingu także kierunek finanse, bo nasze studia magisterskie z finansów są już na 19. miejscu w świecie".
 
Z Europy Środkowej i Wschodniej, poza ALK, znalazły się również Szkoła Biznesu na Uniwersytecie Petersburskim (debiut na pozycji 74.) i Uniwersytet Ekonomiczny z Pragi (75. miejsce).
 
Jak wyjaśnia w przesłanym PAP komunikacie rzecznik ALK Ewa Barlik, udział w głównym rankingu FT zależy od tego, jak uczelnia wypadła w wybranych rankingach cząstkowych publikowanych w ciągu roku przez FT. Po uwagę brane są więc: kierunek magisterski z zarządzania, studia niestacjonarne MBA (żadna polska uczelnia takich nie oferuje) i niestacjonarne Executive MBA oraz inne programy podyplomowej edukacji menedżerskiej. Eksperci dziennika rozsyłają ankiety do absolwentów badanych kierunków i na podstawie ich deklaracji oceniają awans zawodowy, czyli zajmowaną pozycję w hierarchii firmowej oraz wysokość zarobków w trzy lata po ukończeniu studiów. Biorą także pod uwagę poziom i zróżnicowanie kadry naukowej.
 
"Uczelnia, która zdecyduje się poddać takiej zewnętrznej ocenie, sama nie bierze udziału w ewaluacji ani za nią nie płaci. Sprawia to, że rankingi FT uznawane są za bardzo wiarygodne, a kandydaci na studia sugerują się nimi przy wyborze uczelni. Dlatego coraz więcej szkół zabiega o pozycję na liście" - zaznacza Ewa Barlik.
 
FT zapowiadał już, że będzie to możliwe wyłącznie dla uczelni, które posiadają przynajmniej dwie z trzech akredytacji uznawanych za międzynarodowy standard oceny jakości kształcenia w uczelniach biznesowych - EQUIS, AACSB i AMBA. Akademia Leona Koźmińskiego posiada wszystkie trzy akredytacje. W tegorocznym rankingu zadebiutowało aż sześć szkół biznesu, z których każda posiada wspomniane akredytacje.
 
Szczegółowe informacje na temat rankingu są dostępne na stronie: http://www.ft.com/intl/business-education/europe  
 
2013-12-03 ,