Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

9. edycja programu Ambasadorów zakończona

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_3164516e4f2265261.jpg
9. edycja programu Ambasadorów zakończona

W ostatnią sobotę (15 czerwca) oficjalnie zakończono 9.edycję programu Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu 2012/2013. Miejscem ostatniego spotkania tegorocznych Ambasadorów była stolica Wielkopolski – Poznań. Program był bardzo intensywny.

W pierwszej części spotkania, uczestnicy i uczestniczki programu mieli okazję podsumować działania zrealizowane w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Po warsztatach podsumowujących i ewaluujących Ligę, przeprowadzonych przez koordynatora Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, ogłoszono  laureatów programu Ambasadorów CSR 2012/2013 – czyli najaktywniejszych Ambasadorów CSR! Wszystko to działo się w Urzędzie Miasta Poznania.

O wygranej decydowało kilka ważnych czynników, między innymi: aktywność w promocji idei społecznej odpowiedzialności w środowisku lokalnym, zaangażowanie we wspieranie wydarzeń Ligi Odpowiedzialnego Biznesu oraz . obecność na spotkaniach Ambasadorów w ciągu roku akademickiego.
Najaktywniejsi Ambasadorzy tegorocznej edycji to:

I miejsce - Aleksandra Łakoma z Uniwersytetu Warszawskiego
II miejsce - Aleksandra Nowak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
III miejsce – Kinga Błaszczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Osoby dodatkowo wyróżnione to: Agnieszka Lesisz, Monika Robaszyńska oraz Łukasz Cholewa.

Nagrodą główną za zajęcie I miejsca jest płatny staż w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Pozostałe osoby otrzymały m.in. e-czytniki, publikacje poświęcone tematyce CSR oraz bony podarunkowe do księgarni.

Po części oficjalnej, Ambasadorzy i Ambasadorki zwiedzili browar Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu. Na wizycie dowiedzieli się nie tylko jakie są składniki piwa, jak należy prawidłowo je przechowywać, ale również o praktykach wdrażania odpowiedzialności społecznej w przedsiębiorstwie. Zwiedzono m.in. hale produkcyjne, laboratorium oraz rozlewnię. Godzinną wizytację  zakończono symboliczną degustacją piwa.

Pierwszy dzień zakończono kolacją w restauracji w samym sercu kultury Poznania – Starym Rynku. Spotkanie zakończono długimi rozmowami i wspomnieniami. Niedziela była dniem zwiedzania zabytków i nowo powstałych publicznych gmachów Poznania, których piękno przyciągało swoją prostotą.

Koordynator Ligi Odpowiedzialnego Biznesu
Piotr Sobolewski

Rekrutacja do X – jubileuszowej edycji programu Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu już w październiku 2013! Polub nasz fanpage  - bądź na bieżąco!

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych związanych z różnymi obszarami społecznej odpowiedzialności biznesu.2013-06-19 ,