Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

30 kwietnia mija termin zgłoszeń do "Konkursu na pomysł"

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_25b651365c3268709.jpg
30 kwietnia mija termin zgłoszeń do

Tylko do końca kwietnia można zgłaszać się do udziału w "Konkursie na pomysł", adresowanym do studentów, a dotyczącym prac o wysokim potencjale innowacyjno-ekonomicznym.

„Konkurs na pomysł” to propozycja Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy dla studentów, łącząca w sobie możliwość rozwinięcia talentów z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

Do realizacji tego przedsięwzięcia, którego efektem będzie uzyskanie patentu bądź prawa ochronnego na wzór użytkowy, konieczny jest wysiłek intelektualny, polegający nie tylko na stworzeniu innowacji, lecz również na precyzyjnym przedstawieniu pracy celem pozytywnego rozpatrzenia przez Urząd Patentowy RP.

Pierwszy etap to rejestracja internetowa. Wymagany jest krótki opis pracy, na podstawie którego członkowie jury zakwalifikują zgłoszenie do konkursu. Następnie jury prześle wskazówki i informacje pomocne przy przygotowaniu opisu pracy konkursowej, który spełni niezbędne wymogi do zgłoszenia wynalazku bądź wzoru użytkowego.

Zwycięzcy, wyłonieni przez jurorów, mogą liczyć na profesjonalną obsługę prawną w zakresie własności intelektualnej, obejmującą dokonanie wszelkich czynności i opłat związanych z procedurą zgłoszeniową wynalazku (wzoru użytkowego) przed Urzędem Patentowym RP, szkolenie dotyczące sposobów pozyskania inwestorów do komercyjnego zastosowania projektu oraz na nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie dyplomów autorom najlepszych prac nastąpi w czerwcu tego roku.

PAP - Nauka w Polsce

2013-03-18 ,