Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

22 polskie „Pomysły z polotem” w konkursie Airbusa

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_4996f63b694400163.jpg
22 polskie „Pomysły z polotem” w konkursie Airbusa

Ponad 6 tys. studentów z całego świata, w tym 22 z Polski, zgłosiło się do konkursu „Pomysły z polotem”. Jego uczestnicy zgłaszali pomysły i koncepcje na bardziej ekologiczne rozwiązania w branży lotniczej. Najlepsi w nagrodę otrzymają 30 tys. euro.

W konkursie organizowanym przez Airbusa, bierze udział 618 zespołów, reprezentujących 82 narodowości. Uczestnicy przedstawili pomysły na bardziej ekologiczne lotnictwo przyszłości. W tym roku w konkursie zarejestrowało się dwukrotnie więcej studentów niż w roku ubiegłym.

Wśród uczestników jest 22 studentów z Polski, walczących w siedmiu zespołach. Pod okiem najlepszych ekspertów branży lotniczej będą teraz rozwijali wstępny projekt, by powalczyć o główną nagrodę.

Sędziowie z Airbusa dokonują teraz przeglądu zgłoszeń, potem wybiorą najbardziej innowacyjne pomysły, które zakwalifikują się do następnej rundy. Do drugiego etapu może przejść maksymalnie 100 drużyn.

W rundzie trzeciej 5 wybranych zespołów zaprezentuje koncepcje przed jury składającym się z ekspertów Airbusa i branży lotniczej. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. euro, natomiast zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 15 tys. euro. Nagroda zostanie wręczona w centrali UNESCO w Paryżu w czerwcu 2013 r.

Konkurs jest częścią programu “Przyszłość według Airbusa”, wizji ekologicznych podróży lotniczych w 2050 r. Mogą wziąć w nim udział studenci różnych narodowości, studiujący na różnych wydziałach, począwszy od kierunków technicznych poprzez marketing, kierunki ekonomiczne, nauki humanistyczne, aż po informatykę i projektowanie.

W tym roku ich zadaniem jest przedstawienie ekologicznych rozwiązań dotyczących jednego z wyzwań branży lotniczej: „Energia”, „Wydajność”, „Zrównoważony rozwój”, „Wzrost ruchu lotniczego”, „Obsługa pasażera” oraz „Działalność przyjazna dla społeczności lokalnych”.

PAP – Nauka w Polsce

2012-12-28 ,