Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

„ProMYK” dla Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Wrocławskiego

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_783624af745387661.jpg
„ProMYK” dla Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Wrocławskiego
Projekty Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Wrocławskiego uhonorowano nagrodą "ProMYK" za działania promujące naukę i uczelnie. Dwa wyróżnienia otrzymała Politechnika Warszawska. Nagrody przyznaje Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom.

Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 14 projektów. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: „promocja nauki" i "promocja uczelni”.

W kategorii "promocja nauki" zwyciężył program "Kafeteria edukacyjna dla licealistów – Akademia Edukacji Menedżerskiej” realizowany przez Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. To projekt skierowany do uczniów z całej Polski. Obejmuje 50 różnych wydarzeń edukacyjnych w ramach 5 bloków tematycznych i 14 form edukacyjnych.

„Głównym celem projektu jest rozwijanie kluczowych kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie przedsiębiorczości oraz nowoczesnych technologii. Jest to możliwe dzięki specjalnie skonstruowanej ofercie programowej obejmującej wydarzenia edukacyjne z zakresu ekonomii i zarządzania, oraz zastosowaniu narzędzi doboru ścieżki edukacyjnej, adekwatnej do indywidualnych zainteresowań licealistów” – informuje rzecznik prasowy SGH Marcin Poznań w przesłanym PAP komunikacie.

W kategorii "promocja uczelni" zwyciężyła kampania promocyjna Uniwersytetu Wrocławskiego „Good To Know”. Na stronie internetowej prezentowane są projekty dokumentujące ciekawe zjawiska z różnych obszarów nauki, np. Izerski park Ciemnego Nieba. „Horyzont działań jest bardzo szeroki, więc interesują nas także pogranicza, marginesy oraz małe historie. Promujemy rozwiązania podążające za najnowszymi trendami. W obrębie projektu mogą wspólnie funkcjonować inicjatywy naukowe, artystyczne i kulturotwórcze” – informuje Uniwersytet Wrocławski.

Wyróżnienia w obu kategoriach przypadły Politechnice Warszawskiej za dwa projekty zrealizowane na Wydziale Inżynierii Materiałowej: Bioinżynieria dla wszystkich i WIM dla Tuwima, będące cyklem interdyscyplinarnych spotkań dla dzieci.

Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom zrzesza pracowników działów PR i promocji uczelni publicznych i niepublicznych oraz ich rzeczników prasowych i pracowników biur prasowych. Nagrody projektom i działaniom przyczyniającym się do promocji nauki i uczelni przyznaje od trzech lat.

PAP – Nauka w Polsce2013-07-10 ,