Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

„Oblicza wody” hasłem XIII Festiwalu Nauki w Krakowie

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_2d724419162050344.jpg
„Oblicza wody” hasłem XIII Festiwalu Nauki w Krakowie

„Oblicza wody” - takie hasło będzie towarzyszyło XIII Festiwalowi Nauki w Krakowie, który odbędzie się między 15 a 18 maja. Z tej okazji miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursie na zdjęcie nawiązujące do festiwalowego hasła przewodniego.

Głównym koordynatorem jest już po raz trzeci Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (UR), który w 2013 roku obchodzi jubileusz 60-lecia istnienia. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

Tegorocznej edycji towarzyszy hasło „Oblicza wody”, nawiązujące do obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. „Pragniemy jednocześnie zwrócić uwagę na faktyczny problem czystości, niedoboru i wykorzystania wody” – informuje rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego Izabella Majewska.

Z okazji Festiwalu UR przygotował konkurs fotograficzny „Oblicza wody”, który trwa do 19 kwietnia br. „Przeznaczony jest dla wszystkich fotografujących i ma charakter otwarty” – zaznacza Izabella Majewska.

W konkursie wyłonione zostaną najlepsze zdjęcia nawiązujące do tematu przewodniego festiwalu. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych: dziecięca – szkoły podstawowe; młodzieżowa – szkoły gimnazjalne i szkoły średnie; dorośli – od 18 roku życia. Można nadesłać nie więcej niż trzy zdjęcia wykonane dowolną techniką, zdjęcia kolorowe lub czarno–białe. W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 1000 i 500 złotych.

Dzięki udziałowi Urzędu Statystycznego w Krakowie organizatorzy przedstawią m.in. jak się zmienia gospodarka wodna, jak kształtują się średnie opady. Uczestnikom Festynu na Rynku Głównym zapewniona zostanie bezpłatna, ciesząca się wysokimi walorami smakowymi i zdrowotnymi woda mineralna. Strażacy z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Krakowie dadzą pokaz nowoczesnego sprzętu pożarniczego.

Centrum festiwalowych wydarzeń będzie Festyn Nauki zlokalizowany tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ. Przez trzy dni, od 16 do 18 maja, krakowski rynek zamieni się w "naukowe miasteczko namiotowe". Będzie można porozmawiać z naukowcami, studentami. Odważniejsi będą mogli wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Bezpłatnie będzie można też zwiedzić niektóre muzea, instytuty albo wziąć udział w warsztatach.

Niespodzianką tegorocznej edycji będzie m.in. inauguracja IV Międzyuczelnianego Wyścigu "Smoczych Łodzi" i Wielkich Regat Ósemek na Wiśle. Nie zabraknie również koncertu inauguracyjnego, przygotowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Pierwszy Festiwal Nauki w Krakowie zorganizował Uniwersytet Jagielloński w trakcie jubileuszu 600-lecia. Po Uniwersytecie Jagiellońskim głównym organizatorem była Akademia Górniczo-Hutnicza (2005-2007), a po niej Politechnika Krakowska (2008– 2010). Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja funkcję koordynatora objął w 2011 r.

Szczegóły dotyczące konkursu i Festiwalu znajdują się na stronie: http://festiwalnauki.ur.krakow.pl/

PAP – Nauka w Polsce

2013-04-01 ,