Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 7.01.2013

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_32a152b8635274039.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 7.01.2013


Jump the Gump!

Co: Konkurs kreatywny

Gdzie: Cały świat

Kiedy: rejestracja do 31 stycznia 2013 r.

Dla kogo: studenci architektury i wzornictwa przemysłowego, młodzi projektanci do 35 roku życia

Celem pomysłodawców i twórców konkursu jest przenoszenie innowacyjnych koncepcji oraz produktów do przestrzeni łazienkowej. Dzięki Jump The Gap ROCA chce wspierać młodych designerów, którzy traktują innowację jako przewidywanie przyszłych pragnień i potrzeb użytkowników.

Rejestracja do piątej edycji konkursu rozpoczęła się już 13 września 2012 i potrwa do 31 stycznia 2013 roku. Swój udział należy zgłosić wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.jumpthegap.net. Można rejestrować zgłoszenia indywidualnie, bądź w dwuosobowych zespołach. W przypadku grup, każdy z jej członków musi zarejestrować się na stronie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zwycięzca konkursu Jump The Gap otrzyma nagrodę w wysokości 5000 euro.

Więcej informacji na temat konkursu Jump The Gap oraz regulaminu można znaleźć na stronie wydarzenia www.jumpthegap.net.

****

Warszawa: Dowiedz się więcej o programie EURES

Co: spotkanie informacyjne

Gdzie: Politechnika Warszawska, MiNI sala 107

Kiedy: 17 stycznia 2013 godzina 12.00

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Sieć EURES została powołana przez Komisję Europejską, aby ułatwiać swobodny przepływ pracowników poprzez międzynarodowe pośrednictwo pracy, informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich, identyfikowanie i przeciwdziałanie przeszkodom w mobilności. Usługi EURES są ogólnodostępne, bezpłatne i skierowane do osób poszukujących pracy, zainteresowanych wyjazdem do innego kraju w celach podjęcia pracy oraz do pracodawców, którzy chcą prowadzić rekrutację pracowników z zagranicy.

Przedstawiciele firmy opowiedzą na spotkaniu informacyjnym na Politechnice Warszawskiej, o działalności sieci EURES, sposobach poszukiwania pracy za granicą oraz o zasadach bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę i korzystaniu z usług prywatnych agencji zatrudnienia.

W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Organizatorzy proszą wcześniejsze zapisy na adres e-mail biurokarier@bk.pw.edu.pl.

****

FameLab 2013 – rozum prosi o uwagę!

Co: konkurs dla naukowców

Gdzie: cały świat

Kiedy: zgłoszenia do 1. etapu do 31 stycznia 2013

Dla kogo: przedstawiciele nauk ścisłych, technicznych i przyrodniczych

FameLab to konkurs, w którym w szranki stają fizycy, inżynierowie, biotechnolodzy i inni badacze i badaczki z dziedziny nauk ścisłych, przyrodniczych, medycznych, rolniczych lub technicznych. Wszyscy mają za zadanie, by w sposób jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały opowiedzieć jury i publiczności o swojej pracy naukowej. Liczy się poprawność pod względem naukowym, umiejętność jasnego wytłumaczenia skomplikowanych naukowych zagadnień oraz charyzma.

Każdy uczestnik i uczestniczka ma jedynie 3 minuty, by zaprezentować wybrane zagadnienie. W wystąpieniu może użyć dowolnych rekwizytów, o ile jest w stanie wnieść je na scenę i obsłużyć bez pomocy innych osób. Regulamin konkursu wyklucza jednak użycie pomocy multimedialnych.

Zdobywca lub zdobywczyni pierwszego miejsca weźmie udział w międzynarodowym finale konkursu, odbywającym się w Cheltenham w Wielkiej Brytanii, będącym częścią Cheltenham Science Festival. Otrzyma także nagrodę pieniężną (30 000 PLN na cele naukowe i 5 000 PLN na dowolne wydatki).

Więcej informacji oraz harmonogram konkursu znajdziesz na stronie www.famelab.org.pl.

****

Międzynarodowa Konferencja Psychologii Pozytywnej w Polsce

Co: konferencja psychologiczna

Gdzie: Sopot, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Kiedy: 17-19 maja 2013 r.

Dla kogo: psycholodzy, studenci, naukowcy, osoby zainteresowane tematem

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zaprasza na pierwszą Międzynarodową Konferencję Psychologii Pozytywnej organizowaną w Polsce, która odbędzie się w dniach 17-19 maja 2013 r., w Wydziale Zamiejscowym SWPS w Sopocie. Gościem specjalnym konferencji będzie dr James Pawelski z University of Pennsylvania w Filadelfii, USA.

Do udziału w konferencji zapraszeni są zarówno naukowcy, którzy prowadzą badania w obszarze psychologii pozytywnej, jak i praktycy stosujący wiedzę z zakresu psychologii pozytywnej w swojej pracy zawodowej, a także wszystkie inne osoby zainteresowane tematyką konferencji.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Konferencji: psychologia-pozytywna.pl.

****

Stageman Polska® zaprasza na casting dla animatorów

Co: casting na animatorów wakacyjnych

Gdzie: Warszawa

Kiedy: sobota, 19 stycznia 2013 r.

Dla kogo: młodzi, aktywni, znający język angielski

Już 19 stycznia 2013 r. odbędzie się w Warszawie casting dla animatorów czasu wolnego, którzy szukają pracy na sezon letni 2013 w takich krajach jak: Egipt, Tunezja, Turcja. Na Kandydatów czeka aż 120 miejsc pracy.

Najlepsi mogą liczyć na podpisanie 3-6 miesięcznego kontraktu. Firma Stegeman zapewnia bezpłatne zakwaterowanie, pełne wyżywienie, przelot lotniczy oraz bezpłatne szkolenia. Zainteresowani proszeni są o kontakt na adres mailto:ewa.stanna@stageman.pl koniecznie z DOPISKIEM "CASTING Warszawa" i wypełnionym profilem.

Więcej informacji znajdziesz >tutaj<.

****

IV Edycja Progress Accounting Competition

Co: Ogólnopolski Konkurs Rachunkowy

Gdzie: Cała Polska

Kiedy: rejestracja do 18.01.2013 r.

Dla kogo: studenckie drużyny

Tylko do 18 stycznia br. można rejestrować drużyny do IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rachunkowego Progess Accounting Competition. Na zwycięskie drużyny czekają atrakcyjne nagrody, m.in. praktyki i staże w renomowanych firmach, zegarki, iPody, czytniki e-book. Organizatorem konkursu jest SKN Progress z Uniwersytetu Łódzkiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

****

10 WIZYTÓWEK NA MEDAL. ABSOLUTNIE KREATYWNE

Własna wizytówka to podstawa networkingu. Dobrze jeśli się wyróżnia, super gdy zapada w pamięć, ale najważniejsza jest idea. Przedstawiamy zestawienie 10. znakomitych pomysłów na wizytówkę. Be inspired!

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

CZYM SĄ NARODOWE SIŁY REZERWOWE? WARTO?

Lekarze, psycholodzy, inżynierowie, przedstawiciele wielu zawodów odwieszają od czasu do czasu garnitur, kitel, służbowy outfit, ubierają mundur i idą na spotkanie z wojskową przygodą. Narodowe Siły Rezerwowe to jednak coś więcej niż emocjonujące oderwanie od codziennych obowiązków i adrenalina.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

7 NAWYKÓW, KTÓRE NISZCZĄ TWOJĄ PRODUKTYWNOŚĆ [INFOGRAFIKA]

Co to produktywność? To inaczej wydajność pracy, ilość jej jednostek skończonych w danym okresie czasu. To od organizacji czasu zależy, czy napiszemy w ciągu dnia napiszemy raport, zrobimy prezentację i przygotujemy się na zebranie, czy zaledwie odpiszemy na kilka maili. Przedstawiamy infografikę, która unaocznia 7 zgubnych nawyków. Czas je wyeliminować!

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl


2013-01-07 ,