Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_32a152b8634006312.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 31.01.2012

****

Narzędzia GIS-Bezpłatne Szkolenie Dla Osób Zatrudnionych - Projekt ITeraz Mazowsze II

Co: bezpłatne, 2 dniowe szkolenia zawodowe

Kiedy: 11-12.02.2012r; w godz. 9-17

Gdzie: Warszawa

Dla kogo: osoby zatrudnione na terenie województwa mazowieckiego

 

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. zaprasza na BEZPŁATNE szkolenie w ramach projektu ITeraz Mazowsze II: Narzędzia GIS (System Informacji Geograficznej). Szkolenie stacjonarne z elementami szkolenia e-learningowego.

Adresatami szkolenia są osoby zatrudnione na terenie województwa mazowieckiego na podstawie umowy o pracę lub innej umowy cywilno-prawnej, które wyrażają chęć podnoszenia lub uzupełnienia posiadanych kwalifikacji (za wyjątkiem osób samozatrudnionych).

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników ze strukturą danych przestrzennych od podstaw, tworzenie własnych modeli geobaz, poznanie wielu technik tworzenia i edycji nowych obiektów wektorowych w ArcGIS.

Po ukończeniu szkolenia ”Narzędzia GIS - szkolenie stacjonarne z elementami szkolenia e-learningowego” uczestnik otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia w ramach projektu ITeraz Mazowsze II.

Organizatorzy zapewniają: zaświadczenie, materiały szkoleniowe oraz wyżywienie (serwis kawowy oraz obiadowy).

Więcej informacji o szkoleniu można znaleźć na stronie projektu.

 

****

Projekt "Sięgaj Wyżej"

Co: warsztaty umiejętności miękkich

Gdzie: Warszawa

Kiedy: luty-czerwiec 2012

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

Sięgaj wyżej! to projekt organizowany wspólnie przez AEGEE-Warszawa, SKN Progres (UW) oraz Koło Naukowe Psycholog w Biznesie (SWPS).

W ramach projektu organizowane będą jednodniowe, kilkugodzinne warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, czyli kompetencji osobistych i interpersonalnych, takich jak: zarządzanie czasem, radzenie sobie ze stresem, efektywne motywowanie siebie i innych do działania, skuteczna współpraca w zespole, sprawne koordynowanie grupą.

Kalendarz szkoleń oraz pełny regulamin projektu znajduje się na stronie www.siegajwyzej.wordpress.com


****

Program szkoleń ABC Liderstwa

Co: konferencje i 6 dniowe szkolenia w 4 miastach Polski

Kiedy: rekrutacja do projektu w Poznaniu do 12 lutego 2012 r.

Gdzie: Poznań, Rzeszów, Toruń, Łódź

Dla kogo: liderzy, działacze NGO

 

ABC Liderstwa to projekt skierowany do osób na początku drogi liderskiej, działających w lokalnych środowiskach, otwartych na nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności.

Do uczestnictwa w projekcie zapraszane są osoby działające m.in. w organizacjach pozarządowych, samorządach, organizacjach studenckich, bibliotekach, kołach gospodyń wiejskich, domach kultury, klubach sportowych, szkołach, radach sołeckich, uniwersytetach trzeciego wieku, szkołach, organizacjach harcerskich. 

Projekt realizowany jest w czterech regionach Polski, z których każdy składa się z kilku województw. W sumie w projekcie weźmie udział 120 osób.

ABC Liderstwa składa się z konferencji oraz 6 dniowego szkolenia, podczas którego uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności liderskie, rozwiną swoje kompetencje pracy nad projektem, współpracy z zespołem i skutecznej komunikacji.

Do 12 lutego trwa rekrutacja na konferencję i szkolenie w Poznaniu. Odbędą się one od 29 lutego - 3 marca lutego oraz 21-23 marca 2012. Skierowane są do osób z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Aby się zgłosić, trzeba pobrać ankietę, wypełnić ją, załączyć CV lub życiorys i wysłać na adres: julia.szczesniak@szkola-liderow.pl lub na numer faksu 22 556 82 51 do 12 lutego 2012 r.

Następne konferencje i szkolenia odbędą się w Rzeszowie, Toruniu i Łodzi.

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie organizatora.

 

****

Unilever Future Leaders Programme

Co: program menedżerski

Gdzie: cała Polska

Dla kogo: studenci 5 roku/absolwenci, znający język angielski, zainteresowani biznesem i rozwojem kompetencji menedżerskich.


Unilever Future Leaders Programme składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest realizacja 9-12 miesięcznego, międzydziałowego, strategicznego projektu Start-up. Każdy projekt zakończy się oceną indywidualnych dokonań uczestnika. Najlepsi będą kontynuować program na ścieżce menedżerskiej - ten etap programu może trwać do 24 miesięcy.

Jak zapewnia organizator programu, firma Unilever, uczestnicy programu zdobędą doświadczenie międzynarodowe poprzez pracę projektową co pozwoli szybko zdobyć wiedzę o firmie, szerokie spojrzenie na procesy w niej zachodzące oraz poznać wiele osób z różnych szczebli organizacji. Od pierwszego dnia pracy uczestnik programu będzie realizował prawdziwe zadania, poczuje prawdziwą odpowiedzialność i będzie miał realny wpływ na biznes.

Proces Rekrutacji

 1. Aplikacja on-line (sprawdź aktualne oferty) 
 2. Testy analityczne on-line
 3. Rozmowa telefoniczna
 4. Assessment Centre 
 5. Rozmowa kwalifikacyjna

Idealny Kandydat

 • student 5 roku lub absolwent (nie dłużej niż 12 miesięcy od zakończenia studiów)
 • posiadający umiejętności przywódcze
 • zorientowany na klienta i konsumenta
 • zorientowany na cel
 • entuzjastyczny i kreatywny
 • otwarty na zmiany
 • umiejący pracować w zespole i w środowisku międzynarodowym
 • zainteresowany biznesem (posiadający doświadczenie zdobyte np. podczas praktyk, staży, w projektach w ramach organizacji studenckich)
 • biegle znający język angielski
 • posiadający wysokie umiejętności analityczne

Formularz aplikacyjny znajdziesz na stronie programu.


****

Konkurs Fundacji Koncept Europa i Komisji Europejskiej

Co: konkurs na esej o tematyce europejskiej

Gdzie: cała Polska

Kiedy: prace należy nadsyłać do 16 marca 2012 r.

Dla kogo: studenci zainteresowani tematyką europejską

 

Organizatorami konkursu są Fundacja Koncept Europa (wydawca portalu UniaEuropejska.org) oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Patronem medialnym konkursu jest oczywiście portal UniaEuropejska.org.

Konkurs związany jest z, przypadającą w tym roku, 10. rocznicą wprowadzenia euro do obiegu gotówkowego. W pierwszym, uczestnicy będą pisali esej naukowo-publicystyczny na temat integracji, w którym broniliby jednej z dwóch tez na temat europejskiej integracjfi walutowej, które ścierają się ostatnio w dyskusji na temat zawirowań w strefie euro:

 1. Nie będzie Unii Europejskiej bez wspólnej waluty.
 2. Integracja walutowa to największy błąd Unii Europejskiej.

W drugim etapie konkursu znajdą się autorzy 5 najlepszych prac. Finał odbędzie się w warszawskiej siedzibie Komisji Europejskiej i będzie polegał na kilkuminutowej prezentacji swojego eseju oraz na dyskusji finalistów, moderowanej przez eksperta.

Nagrody dla Laureatów Konkursu:

 1. miejsce — tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-book
 2. miejsce — tablet, odtwarzacz mp3
 3. miejsce — netbook, odtwarzacz mp3
 4. miejsce – netbook
 5. miejsce – aparat fotograficzny

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 marca 2012 r. Prace należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@koncepteuropa.org

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu zostanie ogłoszone do 2 kwietnia, a finał i rozstrzygnięcie całego konkursu odbędą się 25 kwietnia br.

Więcej informacji:

konkurs@koncepteuropa.org; tel. 795 619 636; www.uniaeuropejska.org/konkurs


****

ZAAWANSOWANE WYSZUKIWANIE W GOOGLE [INFOGRAFIKA]


Wyszukiwarki Google nikomu nie trzeba przedstawiać. Narzędzie jest funkcjonalne zarówno przy codziennym użytkowaniu, jak i przy poszukiwaniu specjalistycznych i unikatowych informacji. Wielu studentów korzysta z niego np. do wyszukiwania przydatnej bibliografii czy publikacji potrzebnych do pisania prac naukowych czy esejów. Jednakże jak wykazały amerykańskie badania 3 na 4 ankietowanych żaków ma problemy z korzystaniem z zaawansowanych narzędzi do wyszukiwania. W tym artykule krok po kroku pokazujemy jak szybko i efektywnie znaleźć unikatowe treści korzystając z Google.

Przejdź do artykułu.

2012-01-31 ,