Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 25.11.2011

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_17501e99f32191708.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 25.11.2011Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 25.11.2011
****

TARGI EDUKACYJNE 2011 – studia w Wielkiej Brytanii

Co: Targi Edukacyjne 2011

Gdzie: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie; ul. Dobra 56/66

Kiedy: 2 grudnia 2011 w godzinach 11:00-15:00

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

British Council wraz z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie organizuje Targi Edukacyjne, na których zaprezentuje swoją ofertę 27 uczelni wyższych z Wielkiej Brytanii.

W czasie targów przedstawiciele sekcji egzaminacyjnej British Council będą udzielali informacji na temat egzaminu IELTS, a członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Uczelni Brytyjskich British Alumni Society opowiedzą o swoich doświadczeniach w studiowaniu w Wielkiej Brytanii.

Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie British Council.****

"Kariera- Projekt Na Całe Życie" - Warsztat Organizowany Przez Politechnikę I Saint-Gobain

Co: szkolenie/warsztat

Gdzie: Gmach Główny Politechniki Warszawskiej sala 162C (przy bibliotece)

Kiedy: 30 listopada 2011 godz. 14,15 (3h)

Dla kogo: studenci i studentki Politechniki Warszawskiej

 

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej wraz z firmą Saint-Gobain zapraszają studentów i studentki uczelni na pierwszy z cyklów warsztatów poświęconych świadomemu kształtowaniu własnej kariery.

Jego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wytyczyć swój cel zawodowy, opowiedzieć swoją historię, udowodnić swoją wartość i w końcu jak wykorzystać własne atuty i zapisać sie w pamięci rozmówcy?

Warsztaty poprowadzi Joanna Szybisz, Dyrektor HR Saint Gobain Dystrybucja Budowlana oraz Magdalena Piękosz, Menedżer ds. Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisów można dokonać przesyłając maila na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.saint-gobain.pl/kalendarium/

 

 

****

Konkurs o staż w Biurze Rzecznika Patentowego

Co: konkurs o 3 miesięczny staż w Biurze Rzecznika Patentowego

Gdzie: lokalizacja stażu – Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi w Warszawie

Kiedy: zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 15 czerwca 2012 r.

Dla kogo: studenci/studentki, absolwenci/absolwentki i doktoranci/doktorantki Politechniki Warszawskiej lub innych wyższych uczelni technicznych w Polsce

 

Fundacja JWP wraz z Kancelarią JWP Rzecznicy Patentowi w Warszawie ogłaszają konkurs, którego zwycięzca wygra 3 miesięczny płatny staż w Knacelarii JWP Rzecznicy Patentowi w Warszawie na stanowisku asystenta rzecznika patentowego. Staż odbędzie się w okresie letnim [01.07-30.09.2012] lub w czasie trwania roku akademickiego (do uzgodnienia).

Warunki udziału w konkursie:

 • udział w minimum 3 seminariach na temat ochrony własności intelektualnej i przemysłowej prowadzonych w ramach projektu Rzecznicy Talentów na Politechnice Warszawskiej lub ukończenie kursu korespondencyjnego dla Internautów;
 • przesłanie pracy konkursowej - rozwiązania zadania (studium przypadku), które zamieszczone zostanie na stronie Fundacji JWP w maju 2012 r.;
 • przesłanie CV z listem motywacyjnym uzasadniającym chęć podjęcia pracy w kancelarii rzeczników patentowych (konieczne udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacyjnych);
 • odbycie rozmowy kwalifikacyjnej (Fundacja zastrzega sobie prawo zaproszenia do rozmowy jedynie wybranych kandydatów).

Zgłoszenia konkursowe należy przesyłać do 15 czerwca 2012 r. wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fundacja@jwp-fundacja.pl.

Decyzję o wyborze stażystów podejmie do 30 czerwca 2012 r. komisja konkursowa, w której skład wejdą przedstawiciele Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, Biura Karier PW oraz Fundacji JWP.

 

 

****

Studencka Sieć Aniołów Biznesu Zaprasza Na Bezpłatne Szkolenie: „Spotkanie Z Aniołami Biznesu”

Co: szkolenia dot. finansowania start-up’ów

Gdzie: Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 79, sala 210

Kiedy: 29 listopada 2011 r.  godz. 12:15 – 15:00

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

StudBAN wraz Biurem Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na szkolenie dot. komercjalizacji swoich pomysłów i alternatywnych źródeł finansowania.

Spotkanie podzielone są na dwie części.  Pierwsza część szkolenia to przekazanie i poszerzenie wiedzy z zakresu istoty działania Aniołów Biznesu:

 • idea Aniołów Biznesu jako alternatywnego źródła pozyskiwania kapitału,
 • sytuacja Aniołów Biznesu w Polsce i na świecie,
 • model funkcjonowania Studenckiej Sieci Aniołów Biznesu.

Druga część szkolenia to praktyczne podejście do tematyki Aniołów Biznesu. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z inwestorem bądź przedstawicielem firmy, która działa dzięki Aniołowi Biznesu! W trakcie szkolenia przedstawione zostaną:

 • kluczowe aspekty inwestycji,
 • doświadczenia związane z inwestycją,
 • wskazówki dla Pomysłodawców.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres studban@ines.org.pl. W temacie wiadomości należy wpisać datę i miejsce szkolenia (29.11.2011, Warszawa), natomiast w treści e-maila:

 • Imię i nazwisko,
 • Uczelnię oraz rok studiów,
 • E-mail,
 • Tel. kontaktowy.

Zgłoszenia przyjmuje również Biuro Karier PW: biurokarier@bk.pw.edu.pl

 

 

****

NAJBARDZIEJ POŻĄDANI PRACODAWCY 2011

Kto by nie chciał pracować dla Google? Gigant z Doliny Krzemowej zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej cenionych pracodawców stworzonym na podstawie badań przez firmę Universum. Przepytano blisko 160 tys. osób z 12 krajów świata pod kątem atrakcyjności firmy jako pracodawcy.  W pierwszej 10 znaleźli się giganci IT, Wielka Czwórka oraz instytucje finansowe. To nie oni wybierają największe talenty, to najlepsi kandydaci wybierają pracodawców.

Przejdź do artykułu.

 

 

****

SUKCES SZYTY NA MIARĘ. PRZEWODNIK PO PROFESJONALNYM WIZERUNKU BIZNESOWYM

Kwalifikacje i umiejętności to nie wszystko. Liczy się również profesjonalny wizerunek jaki kształtuje wygląd, ubiór czy fryzura. Zanim kandydat/ka zdąży powiedzieć rekruterowi lub pracodawcy „dzień dobry”, jest już lustrowany i analizowany. Niewerbalne komunikaty, których nośnikiem jest ciało i ubiór potrafią skutecznie wspierać autoprezentację i budować wizerunek wiarygodnego pracownika. Równie skutecznie potrafią jednak zakłócić proces komunikacji i uniemożliwić osiągnięcie stawianych celów.

Przejdź do artykułu.

 

 

****

ZARZĄDZA ORGANIZACJĄ, DORADZA PRZEDSIĘBIORCOM, JESZCZE STUDIUJE

Ścieżkę zawodową należy zacząć budować już na studiach. Praktyki, staże, jakiś wolontariat ... dla studentów z organizacji studenckiej ConQuest to mało. Właściwie, nie tyle z organizacji co firmy konsultingowej i nie tyle studentów, co młodych profesjonalistów. Przedstawiamy sylwetkę Mateusza Skwarki, który nią zarządza. Wyjaśni czym jest konsulting studencki i zdradzi swój przepis na sukces oraz dalsze plany zawodowe.

Przejdź do artykułu.


2011-11-26 ,