Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 22.01.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c7598710804607025.jpg
Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 22.01.2012


Corporate Unlimited Workshop

Co: bezpłatne warsztaty biznesowe

Gdzie: Paryż

Kiedy: deadline aplikacji mija 27 stycznia 2013

Dla kogo: 50 studentów z najlepszych europejskich uczelni

The Boston Consulting Group (BCG) – wiodąca, międzynarodowa firma doradztwa strategicznego zaprasza studentów na warsztat Corporate Unlimited Workshop, który odbędzie się w Paryżu, w dniach 9-10 marca 2013 r. 

Weź udział w warsztacie w Paryżu i poznaj w pełnym zakresie, czym jest doradztwo strategiczne, a w oparciu o realny projekt BCG wykorzystaj wiedzę zdobytą na studiach i odkryj tematykę fuzji i przejęć od pomysłu do zamknięcia transakcji. Warsztat ten da Ci możliwość współpracy z międzynarodowym zespołem BCG i około 50 studentami z najlepszych, europejskich uczelni. Ponadto dowiesz się, jak rozwijać swoje umiejętności oraz jak zastosować je w praktyce. Poznasz również możliwości kariery zarówno w świecie biznesu ogólnie jak i w BCG w szczególności.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: http://cf-unlimited.bcg.com

Jeśli interesuje Cię udział w warsztacie, wypełnij formularz online do 27 stycznia 2013 r.

Pamiętaj również o załączeniu CV, listu motywacyjnego oraz wykazu ocen.

****

Trwa globalne badanie kompetencji językowych EF

Co: test online

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

Język angielski to dziś podstawa. Jego znajomość wśród studentów wydaje się wręcz oczywista. Czy jednak rzeczywiście tak jest? I jak w takim razie prezentują się polscy studenci na tle reszty świata? Odpowiedzi na te pytania szuka międzynarodowa firma specjalizująca się w organizacji zagranicznych kursów językowych, EF Education First.

Badanie EF polega na rozwiązaniu testu on-line, który jest dostępny na stronie www.ef.pl/epis. Po udzieleniu odpowiedzi na 70 pytań, uczestnik badania otrzyma informację na temat swoich umiejętności językowych, wyrażoną w uznawanej na świecie skali Rady Europy.

****

Salon, Studia I Kariera Z Francją

Co: spotkania i konferencje

Gdzie: Warszawa, Kraków

Kiedy: 19-20 lutego 2013

Dla kogo: wstęp wolny

Szukasz studiów, stażu lub pracy? Ten salon jest dla Ciebie! Salon pozwoli licealistom i studentom spotkać przedstawicieli francuskich szkół wyższych (studia we Francji, czy podwójne dyplomy francusko-polskie), jak również przedstawicieli firm, które zainteresowane są zatrudnieniem bądź mogą oferować staż.

Zainicjowany przez Ambasadę Francji w Polsce i zorganizowany wspólnie z Campus France i Francuską Izbą Przemysłowo-Handlową w Polsce (CCIFP), Salon "Studia i Kariera z Francją" będzie podzielony na trzy części.

„Studia": francuskie uczelnie udzielą informacji na temat studiów we Francji, studiów francuskojęzycznych w Polsce oraz podwójnych dyplomów, jak również rekrutacji i możliwości rozwoju kariery zawodowej!

„Kariera": przedstawiciele francuskich firm zaprezentują oferty praktyk i pracy w ramach indywidualnych spotkań, po uprzedniej rejestracji online!*

„Spotkania i konferencje": liczne prezentacje na temat: studiów we Francji, podwójnych dyplomów francusko-polskich, oferta stypendialna rządu francuskiego, prezentacje szkoł wyzszych i firm.

Harmonogram:

Warszawa, 18 i 19 lutego 2013, godz. 9.00-17.00 (18/02) oraz 9.00-13.00 (19/02), Aula spadochronowa, SGH, Al. Niepodległości 162

Kraków, 20 lutego 2013, godz. 9.00-17.00, Auditorium Maximum, Uniwersytet Jagielloński, Ul. Krupnicza 33

 Na indywidualne spotkanie z przedstawicielami francuskich uczelni i konferencje:WSTĘP WOLNY

Na indywidualne spotkanie z przedstawicielami firm, należy się zarejestrowac: www.polska.campusfrance.org

****

Warszawa: Bezpłatne warsztaty Asesor Development Center

Co: bezpłatne warsztaty

Gdzie: Warszawa

Dla kogo: studenci 4 i 5 roku oraz absolwenci kierunku Psychologia, Psychologia w Zarządzaniu oraz Zarządzanie

Maroney Group zaprasza studentów i absolwentów kierunków związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi na praktyczne warsztaty Asesor Development Center.  Dzięki warsztatom będziesz miał możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce, a także skorzystania z Know – How doświadczonych konsultantów.

Podczas warsztatów nauczysz się m.in. jak konstruować skuteczne narzędzia, jak budować i prowadzić sesje AC/DC w oparciu o kompetencje wymagane na konkretnym stanowisku, jak obserwować pracę uczestników w ćwiczeniach zespołowych oraz zadaniach indywidualnych, w jaki sposób uzyskać maksymalnie trafne wyniki i jak je wykorzystać, a także kak tworzyć rekomendacje oraz wskazówki rozwojowe

Dla najlepszych możliwość odbycia stażu zawodowego oraz wzięcia udziału w sesjach Development Center realizowanych dla klientów Maroney Group!

Informacje pod numerem tel.: +48 606 966 999 | E-mail: lukasz.kwiatkowski@maroney.pl

****

CAŁA PRAWDA O KŁAMSTWACH W CV [INFOGRAFIKA]

Kłamstwo ma krótkie nogi. Doświadczony rekruter, przy odrobinie samozaparcia jest w stanie zweryfikować każdą informację zawartą w CV. Jeżeli przeoczy ponaginane fakty w CV kandydata – tym gorzej dla kandydata. Być może zostanie mu zaproponowana praca, ale ukrywana niekompetencja szybko wyjdzie na jaw.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

CZYM JEST NETWORKING? DEFINICJA, PRAKTYKA I WYMIERNE KORZYŚCI [VIDEO]

Modne słowo – networking. Sieć kontaktów, znajomości, wymiana informacji i pomocna dłoń w potrzebie.  Networking to coś więcej niż kilkaset kontaktów w telefonie i o wiele więcej niż martwa obecność na portalu społecznościowym. Bo czy każdy znajomy ręczy za nas swojemu pracodawcy? Podstawy prowadzenia efektywnego networkingu poznasz w tym artykule.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

PYTANIE DO EKSPERTA: CO ZROBIĆ GDY REKRUTER NIE INFORMUJE O WYNIKU ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ?

Zadzwonimy do Pana/Zadzwonimy do Pani – mówili. W słuchawce jednak cisza, bo rekruterzy mają czasami w zwyczaju nie informować kandydatów o wynikach rekrutacji. Niedoinformowany kandydat to natomiast zniecierpliwiony kandydat. Co może w takiej sytuacji zrobić? Czy wypada do rekrutera napisać lub zadzwonić? Jak to będzie odebrane – jako przejaw natręctwa, czy zaangażowania? Zapytaliśmy eksperta.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

2013-01-22 ,