Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 19.04.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_32a152b863730460.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 19.04.2012Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 19.04.2012Program Ambasador PwC 2012/2013

****

Spotkaj się z Prezesem Accenture na świecie!

Co: spotkanie z Prezesem Accenture

Gdzie: Warszawa; Sala Senatu, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej;Plac Politechniki 1

Kiedy: poniedziałek, 23 kwietnia 2012r.; godz: 14:30-16:30

Dla kogo: wszyscy zainteresowanu

 

Z okazji otwarcia w Warszawie pierwszego europejskiego centrum kompetencyjnego – Accenture Global Talent and Innovation Network - do Polski przyjeżdża Sander van’t Noordende - prezes Accenture na świecie.

Accenture zaprasza studentów i absolwentó na spotkanie, podczas którego będzie można:

  • posłuchać wykładu Sandera van’t Noordende - “How to Become a Differentiator? Making a difference in your career, Making a difference for society”;
  • poznać możliwości kontynuacji rozwoju zawodowego w ramach Accenture Global Talent and Innovation Network;
  • porozmawiać z pracownikami Accenture.  

Po części oficjalnej organizatorzy spotkania zapraszamy na poczęstunek. Na uczestników spotkania, którzy poprawnie odpowiedzą na nasze pytania, czekają atrakcyjne upominki - nagrodą główną jest tablet Samsung Galaxy.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, numer telefonu, uczelnia, wydział, rok studiów) należy przesyłać na adres: accenture@mjcc.pl do 19 kwietnia 2012r.


****

Pociąg do CSR - cykl bezpłatnych warsztatów

Co: cykl 6 warsztawów

Gdzie: Warszawa

Kiedy: 18-26 kwietnia 2012 r.

Dla kogo: wszyscy zainteresowani

 

"Pociąg do CSR" to cykl bezpłatnych warsztatów odbywających się na sześciu warszawskich uczelniach (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego). Podczas ich trwania uczestnicy dowiedzą się czym jest CSR, poznają jego różne aspekty oraz przykłady odpowiedzialnych działań firm i organizacji pozarządowych.

Rozkład „Pociągu do CSR":

  • 18.04 - „Odpowiedzialni na giełdzie - Respect Index", Deilotte, Szkoła Główna Handlowa, Al. Niepodległości 128, budynek C, sala 2A, godzina 17:15
  • 19.04 - „Zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwie", PGNiG, Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Środowiska, sala 305, godzina: 10:15
  • 23.04 - „O nieetycznych działaniach firm", Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Akademia Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, Sala D217, godzina: 14:00
  • 24.04 - „Kryzys a CSR...", Fundacja Kronenberga, Uniwersytet Warszawski, ul. Szturmowa 1/3, Wydział Zarządzania UW - Służew, Budynek C 1/3, sala C404, godzina: 14:00
  • 25.04 - „Między sercem a rozumem, czyli strategiczne podejście do społecznej odpowiedzialności Biznesu", Orange, Uniwersytet Kard. Stefana Wyszyńskiego, Kampus przy ul. Wóycickiego, budynek 23 (WNHiS), sala 201, godzina: 11:30
  • 26.04 - „CSR w sieci", Przeznaczeni.pl, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, sala konferencyjna Biblioteki Głównej (sala na I piętrze, wejście od strony wypożyczalni),

godzina: 14:15

CZAS TRWANIA JEDNEGO WARSZTATU - 1,5 - 2 h

Link do wydarzenia na fb: http://www.facebook.com/events/328667413860183/


****

Intel® Business Challenge Europe 2012

Co: konkurs

Gdzie: cały świat

Kiedy: zgłoszenia są przyjmowane do 7 maja 2012 r.

Dla kogo: młodzi przedsiębiorcy

 

Ruszył projekt Intel® Business Challenge Europe 2012 adresowany do młodych przedsiębiorczych.

Na zwycięzców konkursu czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 7 maja br.

Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.

Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.


****

Program Kariera - praktyki dla najlepszych!

Co: program stażowy

Gdzie: cała Polska

Kiedy: deadline aplikacji 10 maja 2012 r.

Dla kogo: studenci i absolwenci III-V roku studiów

 

Program Kariera to obecny na rynku od 2004 roku, prestiżowy program praktyk studenckich organizowany przez Polską Radę Biznesu. Kształci studentów i absolwentów uczelni wyższych do roli przyszłych liderów biznesu a jego innowacyjna formuła daje szansę zdobycia doświadczenia u progu kariery zawodowej oraz gwarantuje wynagrodzenie za wykonaną pracę.

Program Kariera adresowany jest dla studentów III roku studiów licencjackich i inżynierskich, I i II roku studiów magisterskich uzupełniających, III, IV, V roku studiów magisterskich jednolitych oraz absolwentów, którzy w dniu rozpoczęcia konkursu nie ukończyli 30. roku życia. Nie jest ważny kierunek ani tryb studiów.

Aby aplikować do programu należy przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z rozwiązanym zadaniem konkursowym do do 10 maja, do godziny 23:59.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu http://www.programkariera.pl


****

YOUNG BLOODS - POKAŻ, NA CO CIĘ STAŻ!

Co: konkurs stażowy

Gdzie: cała Polska

Kiedy: konkurs potrwa do 25 maja 2012 r.

Dla kogo: studenci, pasjonaci reklamy i PR

 

Ruszył konkurs stażowy Young Bloods, organizowany wspólnie przez agencje z TBWA GROUP POLAND: TBWA \ TEQUILA oraz TBWA PR. Poszukiwani są pasjonaci reklamy i PR, którzy chcieliby się przekonać się, jak wygląda praca w sieciowej agencji oraz sprawdzić, czy mają w sobie to, co w branży liczy się najbardziej – otwartą głowę i nietuzinkowe pomysły. Na najlepszych czeka płatny staż i szansa na przetarcie ścieżki kariery. Konkurs potrwa do 25 maja 2012.

Program będzie miał formę klasycznego procesu tworzenia propozycji działań komunikacyjnych. Zadaniem każdego z uczestników jest przygotowanie oferty w odpowiedzi na przygotowany przez organizatora brief.

Young Bloods jest odświeżoną formułą odbywającego się już od dziewięciu lat konkursu „TEQUILA dla najlepszych”. W związku z rozszerzeniem go również o TBWA i TBWA PR,  zmianie uległa nazwa projektu. Wszelkie informacje, regulamin konkursu, treść zadań oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na profilach na Facebooku oraz stronach internetowych agencji.

Materiały dostępne są na stronach:

www.facebook.com/tequilapolska | www.facebook.com/TBWAWarszawa | www.facebook.com/TBWA-PR

****

RUSZA KONKURS GIODO I PWC LEGAL DLA STUDENTÓW PRAWA

Czy udostępnianie CV w portalu pomagającym w szukaniu pracy nie grozi wyciekiem danych osobowych? Jakie wymagania należy spełnić, aby przetwarzanie danych było bezpieczne? – Z tymi wyzwaniami zmierzą się studenci w startującym dzisiaj konkursie organizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) i kancelarię prawną PwC Legal.

Przejdź do artykułu.

****

NAJLEPSZE POMYSŁY ZACZYNAJĄ SIĘ OD ZAKWESTIONOWANIA STATUSU QUO

Kreatywność to jego drugie imię, a na innowacyjnych e-projektach zjadł zęby. Swoją przygodę z biznesem rozpoczynał w założonej przez siebie studenckiej firmie doradczej Uniconsult. Z Adamem Wesołowskim rozmawiamy o roli pierwszych doświadczeń zawodowych, które potrafią otworzyć drzwi u wielu cenionych pracodawców. Kiedy piszemy, że cenionych, mamy na myśli nie tylko polską najwyższą półkę e-biznesu – Nasza-klasa.pl, ale również  zwycięzcę światowych rankingów najlepszych pracodawców – Google Inc.

Przejdź do artykułu.


2012-04-19 ,