Znajdź pracę SZYBCIEJ!

Zarejestruj się
w logo
i otrzymaj
darmowy e-book!

DARMOWY E-BOOK!

book

Zostań młodym profesjonalistą!

Zdobądź pracę swoich marzeń!

ZAREJESTRUJ SIĘ

sonda

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.12.2012

http://youngpro.pl/uploads/artykuly/artykul_c7598710808553614.jpg

Warszawski Newsletter Kariery Youngpro.pl 11.12.2012


****

Program badawczy Amgen Scholars

Co: stypendium, program rozwojowy

Gdzie: zasięg międzynarodowy

Kiedy: nabór wniosków trwa do końca stycznia 2013 roku

Dla kogo: studenci nauk ścisłych

Amgen Scholars to program stypendiów badawczych skierowany do studentów kierunków ścisłych, takich jak medycyna, chemia, farmacja, biologia, biotechnologia, bioinżynieria oraz pokrewnych kierunków. W ramach przedsięwzięcia studenci mogą wziąć udział w kilkutygodniowym letnim programie badawczym realizowanym na najbardziej prestiżowych uczelniach jak Uniwersytet Cambridge (Wielka Brytania), Instytut Karolinska (Szwecja) czy Uniwersytet Ludwiga Maximiliana (Niemcy).

Amgen Scholars to jeden z nielicznych tego typu programów na świecie. Umożliwia on prowadzenie projektów badawczych w międzynarodowym środowisku jeszcze podczas studiów. Stypendium daje szansę zdolnej młodzieży na rozpoczęcie kariery naukowej w najlepszych laboratoriach badawczych w Europie. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w programie.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronęwww.amgenscholars.eu.

****

Warszawa: Konferencja  „Od studenta do specjalisty Business Intelligence 2012”

Co: bezpłatna konferencja

Gdzie: Warszawa, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

Kiedy: 13 grudnia 2012r.

Dla kogo: studenci i absolwenci kierunków informatycznych

Tegoroczna edycja będzie już IV dorocznym spotkaniem specjalistów analityki biznesowej ze studentami i absolwentami uczelni informatycznych zainteresowanych zagadnieniami związanymi z bazami danych i Business Intelligence.

Ja co rok w WWSI zagłoszą wybitni specjaliści z tej dziedziny, niejednokrotnie wyróżniani tytułami „Most Valuable Professional SQL Server” firmy Microsoft. Konferencja będzie niepowtarzalna szansa na pogłębienie wiedzy z zakresu BI oraz zapoznanie się z najnowszymi narzędziami oraz trendami w dziedzinie analityki biznesowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora.

****

III edycja projektu Zacznij.biz dla studentów

Co: konkurs biznesowy

Gdzie: zasięg ogólnopolski

Kiedy: zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia 2013 roku

Dla kogo: studenci, absolwenci i pracownicy naukowi kierunków technicznych, właściciele mikro i małych przedsiębiorstw, pomysłodawcy z branży ICT

1 grudnia 2012 r. wystartowała III edycja konkursu Zacznij.biz Pomysł – biznes – sukces!. Konkurs to szansa dla tych, którzy planują przekształcić swoje innowacyjne projekty w przedsięwzięcia biznesowe. Autorzy najlepszych projektów będą mogli osobiście zaprezentować je inwestorom – Aniołom Biznesu, by pozyskać środki na rozwój przedsięwzięć i wdrożenie nowych technologii.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

****

Konkurs na pracę magisterską

Co: konkurs na pracę magisterską

Gdzie: konkurs ogólnopolski

Kiedy: prace przyjmowane są do 31 lipca 2013 roku

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w konkursie na pracę magisterską, dotyczącą idei uczenia się przez całe życie w kontekście zdobywania nowych kwalifikacji.

Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów wszystkich kierunków, którzy obronili prace magisterskie między 1 maja 2011roku a lipcem 2013 roku. Mogą je zgłaszać zarówno autorzy prac, jak i uczelnie reprezentowane przez promotora pracy. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Autorom najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 3 000 złotych brutto
  • II miejsce – 2 000 złotych brutto
  • III miejsce – 1 000 złotych brutto

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, dostępne są na stronie www.kwalifikacje.edu.pl.

****

Konkurs na aplikację finansową

Co: konkurs dla programistów

Gdzie: zasięg ogólnopolski

Dla kogo: twórcy aplikacji, programiści

X-Trade Broker Dom Maklerski S.A organizuje konkurs na aplikację do handlowania na rynku Forex. Język programowania dowolny. Można skorzystać z gotowych bibliotek: .NET, JAVA lub PYTHON. Jest to dobra okazja dla studentów na wykorzystanie swojej wiedzy w praktyce, a przy tym wygranie wielu nagród:

  • 10 000 zł,
  • 5 000 zł,
  • 3 000 zł,
  • co tydzień słuchawki Creative Aurvana Live,
  • dla każdej z kategorii dyski twarde ADATA.

Każdy autor aplikacji może otrzymać 70% udziału z zysków ze sprzedaży na xStore. Więcej szczegółów.

****

STUDENCI - WYNALAZCY POSZUKIWANI

Studenci i absolwenci, którzy w trakcie studiów byli twórcami lub współtwórcami wynalazku, wzoru użytkowego lub przemysłowego zgłoszonego do ochrony, mogą brać udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 stycznia 2013 r.

Konkurs jest adresowany do studentów studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia oraz do absolwentów, którzy w czasie studiów lub do 6 miesięcy po ich ukończeniu zgłosili swój pomysł do ochrony.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

RESORT NAUKI OGŁOSIŁ KONKURS NA PROJEKTY POPULARYZUJĄCE NAUKĘ

Projekty obejmujące m.in. warsztaty, eksperymenty w laboratoriach i wystawy naukowe, które przybliżają młodzieży szkolnej dokonania naukowe, sfinansuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach nowego konkursu - „Ścieżki Kopernika”.

W konkursie mogą startować konsorcja złożone z jednostek naukowych oraz różnych instytucji zajmujących się popularyzacją nauki, np. organizacji pozarządowych i jednostek samorządu terytorialnego. Naukowcy wraz z popularyzatorami nauki spoza uczelni będą opracowywać program działań, a następnie realizować niekonwencjonalne, oryginalne i zaskakujące programy zajęć z wykorzystaniem zaplecza badawczego szkół wyższych. Młodzież będzie włączona np. do gromadzenia danych, obserwacji badawczych i opracowywania części projektów naukowych.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl

****

WARSZAWA: ALK I SGH W RANKINGU UCZELNI BIZNESOWYCH "FINANCIAL TIMES"

Akademia Leona Koźmińskiego i Szkoła Główna Handlowa to dwie polskie szkoły wyższe, które znalazły się w rankingu europejskich uczelni biznesowych „Financial Times”, opublikowanym w poniedziałek. ALK zajęła w nim 37. miejsce, zaś SGH znalazła się na 76. miejscu.

Twórcy rankingu europejskich uczelni biznesowych – oprócz zarobków i kariery absolwentów szkół biznesu – biorą pod uwagę zróżnicowanie kadry dydaktycznej i studentów, dorobek wykładowców i prestiż międzynarodowy uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego w rankingu z 60. pozycji zajmowanej przed rokiem, awansowała na 37. miejsce.

Przeczytaj artykuł na Youngpro.pl


2012-12-11 ,